1. Головна »
  2. Суперлига »
  3. Пристрасті творців за СуперЛігою

Пристрасті творців за СуперЛігою

Стадион - суперлига футбола

Минулі тижні видались дуже гарячими на події, емоції, інтерв’ю та гучні заяви. Виною всьому нове змагання, яке отримало гучну назву «Суперліга». Лише через декілька днів стало очевидно – світ не прийняв зміни. Що чекає її організаторів і як вони самі відреагували на гучний провал свого дітища?

З чого все починалось

Якщо раптом ви вже встигли забути, що таке Суперліга, або зовсім пропустили цю епохальну подію, відновлюємо коротку хронологію подій:

  • У ніч на 19 квітня виходить офіційний прес-реліз про створення нового змагання – Суперліги футболу;
  • Вранці 20 квітня президент УЄФА Чеферін загрожує серйозним списком санкцій всім учасникам «елітарного клубу», а футбольне співтовариство сприйняло новину негативно;
  • Національні асоціації країн почали активний тиск на клуби-засновники;
  • Першими здалися англійські клуби, повним складом вийшовши з європейської футбольної Суперліги. Їх приклад наслідували Атлетіко та Інтер. Ідея остаточно зазнала поразки.

На момент написання статті офіційно в змаганні залишилися тільки Реал і Барселона, навіть Ювентус дав задній хід, хоча все ще знаходиться в числі учасників Суперліги футболу.

 

Реакція товариства

Міжнародна радість – саме так можна назвати емоції фанатів, футболістів і абсолютної більшості офіційних осіб з приводу передчасного розвалу нового футбольного турніру. Англійські фанати співали пісні і слали Флорентіно Переса на всі 4 сторони перед матчами своїх команд, італійські клуби традиційно подавали чергові скарги і прохання в федерацію футболу про покарання команд-засновників.

Світ видихнув і повернувся до колишнього життя, але для Переса і Аньєллі це нічого не означає. Президент мадридського «Реала» все ще впевнений в своїй рятівній місії заради всього футболу, а містер Аньєллі навіть почав битися з хейтерами в соціальних мережах, кажучи, що своєю ненавистю вони тільки роблять його сильнішим і більш успішним.

З найбільш демократичною і ввічливою заявою виступив новообраний президент каталонської «Барселони» Жоан Лапорта, який висловив співчуття з приводу поганої презентації елітного турніру, але підкреслив важливість ідеї і її гостру необхідність для нормального функціонування величезних механізмів, якими є топові клуби Європи.

Аргументи засновників

З боку вся затія з Суперлігою футболу виглядає трохи комічно, ніби кілька школярів в класі вирішили організувати свій клуб для обраних, але інші учні юрбою їх висміяли та побили на додачу. Проте Перес, Аньєллі, Лапорта та інші президенти – не школярі, вони бачили в футболі все, і щось повинно було штовхнути їх на цей поспішний і непродуманий крок?

Президент мадридського клубу заявив, що в цьому році через пандемію «Реал» втратив більше 400 мільйонів євро прибутку. Решта великих клубів напевно зазнали схожі збитки, нехай навіть в процентному співвідношенні до своїх доходів, а не в прямому порівнянні з іспанським супер грандом. В один голос з Аньєллі, Флорентіно передбачає швидку смерть футболу, якщо ніхто нічого не зробить.

Перес розкритикував новий формат Ліги чемпіонів, заявивши, що футбол Суперліги в рази важливіше і потрібніше, ніж ще кілька матчів між умовними «Порту» і «Наполі». Ним була приведена в приклад баскетбольна Євроліга, яка 20 років тому врятувала великі європейські клуби від банкрутства і тепер приносить чималі доходи і глядацький інтерес, спокійно співіснуючи з іншими змаганнями.

Президент «Реала» взагалі став хедлайнером всіх новинних порталів в останні дні. Засновник європейської футбольної Суперліги тепер має намір судитися з УЄФА, заявивши, що організація порушує антимонопольне законодавство. Думка в чомусь справедлива, але толку від цього судового процесу не буде взагалі …

Висновок

Крім думки, що лежить на поверхні, стосовно миттєвої смерті Суперліги футболу, є і ще кілька важливих моментів, що випливають із всього цього галасу:

  1. Андреа Аньєллі зламав свою кар’єру. В УЄФА остаточно і назавжди, в «Ювентусі», швидше за все, теж.
  2. Флорентіно Перес обрушив на себе гнів всього футбольного співтовариства. Хоча наслідків для нього поки ніяких, навіть на пост президента «Реала» його вже переобрали без конкуренції.
  3. Англійські клуби вивели в ранг «рятівників світового футболу», а УЄФА навіть пообіцяло їм щось на зразок компенсації за вихід з Суперліги. Але це більше схоже на те, що вони просто швидше за всіх зрозуміли, що ідея провальна, при цьому беручи в ній участь до цього, чи не так?! Корупція в чистому вигляді?
  4. Ідея не вмерла. Її не прийняли в нинішньому вигляді, але якщо стадіони продовжать залишатися порожніми, великі клуби опиняться на межі банкрутства або, як мінімум, перебудови. І тоді містер Аньєллі зможе з посмішкою вимовити зі своєї сторінки в Твіттері сакральне «я ж казав, що це гарна ідея!».

Залишити відгук

Ваша оцінка: