1. Головна »
  2. Суперлига »
  3. Як відреагують засновники Суперліги з футболу на загрозу усунення клубів?

Як відреагують засновники Суперліги з футболу на загрозу усунення клубів?

Карта и лоотоипы суперлиги футбола

Суперліга – це футбольний турнір між європейськими грандами, який планувалося почати в серпні цього року. Про його створення стало відомо в ніч на 19 квітня. Це рішення викликало бурхливі обговорення, багато функціонерів футболу і вболівальники відреагували різко негативно.

Якими санкціями загрожують учасникам Суперліги?

Європейська футбольна Суперліга повинна об’єднати найсильніші клуби континенту. 15 команд стануть постійними учасниками, ще 5 будуть регулярно змінюватися.

Спочатку стало відомо про 12 клубів, які увійдуть в Суперлігу по футболу на постійній основі. Це представники:

  • Іспанії;
  • Італії;
  • Англії.

 

Європейські функціонери одразу виступили проти. Вони оголосили, що для засновників Суперліги футбол це тільки спосіб заробити. Весь турнір створюється в інтересах кількох клубів, а не федерацій. УЄФА пригрозив:

  1. Заборонити учасникам Суперліги брати участь в національних та міжнародних змаганнях.
  2. Розповсюдити заборону на конкретних футболістів, щоб вони не змогли виступати за свої збірні.
  3. Виключити учасника Суперліги з поточного розіграшу єврокубків.

Реакція членів Суперліги

Організатори Суперліги з футболу спочатку заявили, що готові відстоювати свої інтереси будь-якими доступними способами. Для них проведення змагання в такому форматі можливість серйозно заробити, так як після епідемії коронавируса багато команд, в тому числі і топ-клуби, опинилися в тяжкому становищі. На думку європейських грандів, вони отримують недостатньо доходів від реклами та продажу прав на телетрансляції, ніж могли б, працюючи не під егідою УЄФА.

Одразу ж був направлений позов до суду для забезпечення безперешкодного створення та функціонування турніру по футболу Суперліга.

Перспективи Суперліги

Вже зараз очевидно, що справа із створенням Суперліги може провалитися. Різко проти турніру виступили не тільки функціонери, а й багато вболівальників, в тому числі і тих команд, які були оголошені в числі постійних учасників змагань.

Наприклад, автобус «Челсі» у вівторок був заблокований незадоволеними уболівальниками, коли прямував на матч чемпіонату Англії з футболу проти «Брайтона».

На цьому тлі все шість англійських клубів вже заявили про свій вихід з турніру. Очікується, що з подібною заявою можуть виступити й інші команди.

Залишити відгук

Ваша оцінка: