1. Головна »
  2. Покер »
  3. Тілт у покері: що це і як його побороти

Тілт у покері: що це і як його побороти

Тильт в покере

Справжнім спецом покеру може стати тільки та людина, яка навчиться без проблем контролювати свої емоції. Тілт в покері – це особливий стан, з яким досвідчені гравці можуть без особливих зусиль впоратися. Розповімо про це докладніше.

Що таке тілт у покері

Тілтом називають емоції, які спонукають покериста до нерозумних рішень. Причому існують також емоції, які ведуть людину прямо до перемоги, але найчастіше мова йде про поразки. Розглянемо два приклади прояву емоцій:

  • лють;
  • ейфорія.

Якщо говорити про лють, то вона з’являється після програшів, що заподіюють велику образу. Наприклад, ви отримали кишенькові тузи (яких, до речі, з нетерпінням очікували!). Логічне рішення в цьому випадку – зробити підвищення бету. Але от невдача: ваш суперник вирішив обороняти свої позиції великого блайнда блефом. Ви, скоріш за все, відкриєте карти і засмутитеся, адже суперник блефував з різномастними дрібними картами. Виходить, що у вас закривається при першій роздачі фул-хаус, а опонент з поганою комбінацією зриває куш! Ви мрієте відігратися і на наступній роздачі отримуєте двох королів. Знову підвищуєте ставки, але знову ви в програші, оскільки опонент знову грає олл-ін! Що це? Перший вид тілту! Тому будьте розсудливим гравцем, щоб не програти всі гроші.

Що значить тілт в покері в розрізі ейфорії? Припустимо, у вас пішов фарт. І ось ви доїжджаєте, виходите в олл-ін, закриваючи третій сет. Це небезпечна ситуація, оскільки у опонента може бути натсовий флеш, а ваш стріт-флеш закриється на рівері. Такий тілт – найнебезпечніший, оскільки ейфорійно налаштовані гравці частіше програють великі грошові суми.

Причини виникнення тілта

Наводимо причини виникнення сильних емоційних проявів у таблиці:

Програш Втрата грошей – серйозний удар, який провокує тілт в покері. При цьому нестабільний психоемоційний стан може виникнути через будь-яку втрачену суму, навіть мізерно малу. Все залежить від сприйняття людини. Гравці-початківці панікують навіть при програші незначної частини стека, в той час як досвідченим геймерам потрібно позбутися великої грошової суми, щоб впасти в нездоровий раж.
Виграш У це складно повірити, але протилежна ситуація теж може викликати у людини нестабільні емоції. Велика сума викликає ейфорію, яка позбавляє гравця адекватного сприйняття реальності. Він вважає, що йому і далі буде посміхатись удача, тому збільшує ставки без розрахунків, сподіваючись на фарт.
Втома Сідати за стіл краще відпочивши, оскільки втомлений мозок не здатний адекватно міркувати. У процесі тривалої гри всі розумові процеси уповільнюються, а недосип, недуги і неправильний графік дня тільки погіршують становище. Втомлений мозок не працює на повну потужність, тому може наступити в покері тілт.
Даунстрік Відсутність стратегії призводить до того, що ви не тільки втрачаєте гроші, а й розчаровуєтеся в грі і своїх можливостях. Виною може бути звичайний нефарт або банальна відсутність розрахунків. Якщо гравцеві не щастить методично, він намагається знижувати ліміти. На жаль, в результаті він тільки більше втрачає, а його стан сильно погіршується.
Пристрасть до алкогольних напоїв Багато досвідчених гравців схильні до випивки в невеликих кількостях. Так вони заспокоюються. Але переборщувати в цій справі не можна, інакше ризикуєте погіршити ситуацію. Дуже часто спиртні напої збільшують азарт, зменшують працездатність мозку і можуть відключити раціоналізм, викликавши в покері тілт.
Проблеми особистого характеру Дуже часто причиною нестабільного емоційного стану в грі є ряд причин, які не мають ніякого відношення до карткової гри. Наприклад, складні стосунки в сім’ї, проблеми в особистому житті або потреба в коштах. Гравець через це не може зосередитися на грі, перебуває у стресовому стані, через що його самопочуття лише погіршується. У підсумку він втрачає контроль, робить дивні і необдумані вчинки.

Як перемогти тілт в покері

Вище ми розповіли про два різновиди тілту, а тепер саме час поговорити про те, що з ними робити:

  1. Навчіться розпізнавати складні ситуації. Покериста з тілтом можна прирівняти до слабкого гравця. Що перший, що другий, навіть того не розуміючи, обдарують суперника грошима, з ними легко ладити в грі. Тому ваша задача – проявити увагу і не потрапляти ні в одну категорію.
  2. Завершуйте гру, якщо ви в тілті. Будьте психологом для самого себе, адже важливо розпізнавати перші дзвіночки. Якщо в покері тілт, сміливо завершуйте гру, навіть просто пропускати роздачі – це неправильна стратегія для вас. Запам’ятайте, що ваш прибуток складається не тільки із зірваного куша, але і з невтрачених грошових коштів. Так, спочатку тілт визначити нелегко, але і для таких людей є рішення – спеціальні програми, які завершують сесію, коли гравець діє на емоціях. Вам потрібно просто вибрати розмір програшу, при якому гра буде припинятися. На жаль, такий спосіб діє тільки в онлайн-режимі. В офлайн-грі вам просто потрібно бути розсудливим.
  3. Відпочиньте. Це необхідно, щоб увійти в потрібну кондицію. Всі гравці різні, комусь потрібно кілька днів, а хтось не може вийти з сильного емоційного стану місяцями. Можете почитати книги, подивитися кіно, позайматися на спортмайданчику або зустрітися з друзями. В результаті емоційне напруження трохи спаде. Але не варто вдаватися до допомоги спиртних напоїв – це хибний спосіб, який тільки призведе вас до алкогольної залежності. Порада: знайдіть ідеальний для себе спосіб, і повертайтеся до нього кожного разу, коли відчуваєте тілт в покері.

Гра проти опонента у тілті

Як зрозуміти, що ваш суперник впав у неадекватний емоційний стан? Досить придивитися до його поведінки. Люди з тілтом поводяться дуже агресивно, можуть писати мати в чаті, ображати інших гравців. Хоч це і не дуже етично, але на слабкостях інших людей ви можете відмінно заробити. Якщо вас мучать докори сумління, задайте собі питання: «А опонент пошкодував би вас в такому стані?» Ні? Саме так. Психологічний аспект грає в покері не останню роль. Він важливий, як і майстерність гри. Якщо ви погано підготувалися, легко можете програти. Інша справа, коли тілтує товариш. Тут вже ви можете проявити співчуття і підтримати його, відговоривши від гри до того, як він залишиться з порожніми кишенями.

Зверніть увагу, що люди з тілтом в покері зазвичай моторошні блефувальщики. Вони роблять широкі колли і практично нічого не викидають на префлопі. Тому в процесі гри краще звузити діапазон розіграшу і комбінувати сильні руки для виграшної стратегії.

Що таке стоп-лос

Визначити тілт не дуже легко. Зазвичай гравці розуміють, що у них проблема з емоційним станом тільки тоді, коли програють усе до останнього. Тому експерти вдаються до стоп-лос. Це фішка, яка властива трейдерам на біржі. Вона полягає у встановленні ліміту падіння банкролу, після якого потрібно завершити гру і робити встановлені для себе дії. Наприклад, просто перервати гру. Перерва потрібна покеристу не тільки для відпочинку, але і для усвідомлення причини програшу. Можливо, справа не в тілті у покері, а просто в неправильному виборі столу або ставки. А може проблема в тому, що вам попався дуже сильний і хитрий опонент. У будь-якому випадку вам необхідний аналіз проблеми. Якщо справа в тілті, доведеться взяти тривалий відпочинок, щоб повністю викорінити його. Інші причини невдачі вирішуються технічно: зниженням ставки або лімітів, іншими столами і т.д.

Поширені запитання

Що робити, якщо не вдається самостійно справитись із тілтом у покері?

Така ситуація - не рідкість. Зверніться до психолога, можливо, у вас є серйозні проблеми, які здатний вирішити тільки фахівець.

Які перші ознаки тілта?

Якщо ви ще на флопі починаєте думати про закінчену роздачу - це вірна ознака нестабільного емоційного стану при грі. Постарайтесь усвідомити, що раптових везінь не існує. Кожна перемога - це продумані кроки.

У яких випадках варто залишити гру?

Якщо ви програєте, але не можете зупинитися, а також, якщо ви відчуваєте втому. Крім цього, не сідайте за стіл засмученим, хворим або надто емоційним.

Що робити, якщо у суперника тілт і він провокує скандал?

Ведіть себе спокійно, ніяких перепалок. Якщо ви будете нервувати, ризикуєте «підхопити» стрес. Постарайтеся спілкуватися адекватно і спокійно. Якщо опонент не заспокоюється, і вас це сильно зачіпає, краще залишити гру.

Залишити відгук

Ваша оцінка: