Кожному потенційному гравцю в покер, перш ніж увійти в «велику» гру, необхідно вивчити теорію. В першу чергу, це правила і, звичайно ж, термінологія. Тож не дивно, що існують цілі онлайн-школи, в яких новачки проходять навчальні курси, адже влитися в таку гру без базових знань просто неможливо. Перше з чим стикаються новачки – це цілий ряд запозичених термінів, які складні не тільки в сприйнятті, але і в розумінні.
Стек в покері – це запозичений термін, який прийшов до нас з англійської мови і вимовляється так само, як звучить в оригіналі. Визначення стека просте – кількість фішок, яка є в одного гравця за столом. Сам термін підходить як до кеш-столів, так і до турнірів. Розуміння стека, вміння їм розпоряджатися – це основна частина гри в покер. Говорячи простими словами, гравець повинен розуміти свій стек, щоб вибрати відповідну тактику, розрахувати стратегічні ходи і не залишитися в програші.
Вивчаючи всі тонкощі гри в покер, стає ясно, що володіння і вміння розпоряджатися стеком – це ціле мистецтво. Сюди входить не тільки розуміння своїх можливостей за гральним столом, а й уміння об’єктивно оцінювати суперників. Звідси виходить і подальша стратегія. У світі покеру існує кілька видів стеків, які класифікуються за розмірами блайнда. Сам стек формується від співвідношення з мінімальною ставкою в холдемі. Наприклад, якщо блайнди $1/2, а у вашому розпорядженні є $150, тоді сума вашого стека 75ББ, тобто великих блайндів. Отже, чим більше ваш стек, тим вільніше ви граєте, маєте перевагу над суперниками і можете дозволити в грі різні тактики. Розташовані по спадаючій лінії розміри стеків в форматі таблиці виглядають наступним чином:
Глибокий | 200 |
Повний | 100 |
Середній | 30-70 |
Короткий | 10-25 |
Ультракороткий | менше 10 |
Ефективний | мінімальний показник за столом |
Розглянемо більш детально кожен з них:
Крім основної класифікації існує також поняття, як «ефективний стек». На його рахунок думка розділилася, деякі відносять цей вид до основних, інші вважають його імпровізацією. Позначає він величину найменшого стека, наявного у гравця, який претендує на виграш пота. Розраховується він індивідуально для пари учасників. Наприклад, якщо в грі залишилося два учасники, тоді ефективним буде вважатися стек, обсяг якого найменший.
Розрахунок саме ефективного стека дасть можливість гравцеві розробити стратегію на той випадок, якщо противник попрямує в олл-ін. Припустимо, що з першого кола торгів один з гравців володіє стеком в 100ББ, а другий – 200ББ, тоді саме різниця в 100 блайндів стане визначальною для ефективного стека. Для першого гравця не зміниться нічого, а ось другий буде усвідомлювати, що при виграші він отримає всього 100ББ, при цьому друга половина його стека зовсім не братиме участі в грі. Оптимальною тактикою для гравця зі стеком в 200ББ стане відмова від розіграшу і потрапляння на флоп.
Щоб наочно побачити, чому розмір стека має величезне значення, можна розглянути дві ситуації. Перша ситуація коли стек стає занадто маленьким і друга, коли він занадто великий:
Не менш вагоме значення відіграє і стек в покері у противника. В ході гри на нього слід звертати увагу, особливо на початку, перед вибором столу. Якщо більшість ваших опонентів мають занадто маленькі стеки, логічно, що забезпечити собі хороший банк ви не зможете, навіть якщо будете грати проти них в ситуації, виграшній для себе.
Якщо вам уже доводилося брати участь в турнірах, ви знаєте, що стек – це певна кількість фішок, яка присвоюється при реєстрації. Особливість турніру в тому, що абсолютно кожен гравець має однаковий розмір стека. Звичайно, є винятки на кшталт турнірів з ребаями, в яких стек можна збільшити одразу після початку турніру або на певному етапі гри. Найбільш важливою відмінністю між кеш-грою і турніром є те, що фішки мають різну цінність. Якщо мова йде про кеш-стіл, то цінність не змінюється в процесі гри, чого не можна сказати про турніри, де вона змінюється регулярно. Професійні гравці в турнірному покері постійно оцінюють свій стек, визначаючись із подальшою участю. І в турнірі, і в кеш-грі від величини стека безпосередньо залежить подальша тактика. Тому, перш ніж реєструватися на певну подію, важливо завжди звертати увагу на правила, саме в них вказується розмір зі старту. Для деяких подій це може бути всього лише 500 фішок, а в інших – можливо і 10000.