1. Головна »
  2. Покер »
  3. Стек у покері: види, відмінності, стратегії та ризики

Стек у покері: види, відмінності, стратегії та ризики

Покер стек

Кожному потенційному гравцю в покер, перш ніж увійти в «велику» гру, необхідно вивчити теорію. В першу чергу, це правила і, звичайно ж, термінологія. Тож не дивно, що існують цілі онлайн-школи, в яких новачки проходять навчальні курси, адже влитися в таку гру без базових знань просто неможливо. Перше з чим стикаються новачки – це цілий ряд запозичених термінів, які складні не тільки в сприйнятті, але і в розумінні.

Що таке стек в покері, навіщо він потрібен?

Стек в покері – це запозичений термін, який прийшов до нас з англійської мови і вимовляється так само, як звучить в оригіналі. Визначення стека просте – кількість фішок, яка є в одного гравця за столом. Сам термін підходить як до кеш-столів, так і до турнірів. Розуміння стека, вміння їм розпоряджатися – це основна частина гри в покер. Говорячи простими словами, гравець повинен розуміти свій стек, щоб вибрати відповідну тактику, розрахувати стратегічні ходи і не залишитися в програші.

Яким буває стек в покері, що це і як він впливає на хід гри?

Вивчаючи всі тонкощі гри в покер, стає ясно, що володіння і вміння розпоряджатися стеком – це ціле мистецтво. Сюди входить не тільки розуміння своїх можливостей за гральним столом, а й уміння об’єктивно оцінювати суперників. Звідси виходить і подальша стратегія. У світі покеру існує кілька видів стеків, які класифікуються за розмірами блайнда. Сам стек формується від співвідношення з мінімальною ставкою в холдемі. Наприклад, якщо блайнди $1/2, а у вашому розпорядженні є $150, тоді сума вашого стека 75ББ, тобто великих блайндів. Отже, чим більше ваш стек, тим вільніше ви граєте, маєте перевагу над суперниками і можете дозволити в грі різні тактики. Розташовані по спадаючій лінії розміри стеків в форматі таблиці виглядають наступним чином:

Глибокий 200
Повний 100
Середній 30-70
Короткий 10-25
Ультракороткий менше 10
Ефективний мінімальний показник за столом

Розглянемо більш детально кожен з них:

  1. Глибокий стек в покері – кількість фішок, що становить 200ББ, він же діп стек, що застосовується в техаському холдемі. Цей вид стека в нашій таблиці розташовується на першому місці, він найбільший з існуючих видів. Гравець, який має 200 великих блайндів, може дозволити собі вільну гру, а також з легкістю колірувати бети суперника.
  2. Повний покер стек – 100 блайндів. Все, що буде підніматися вище цієї позначки вважається збільшеним, але не варто плутати з глибоким. Якщо ж відмітка стека опускається нижче ста, він потребує поповнення. Пояснюється це тим, що більшість стратегій в грі, передбачають саме повний стек.
  3. Середній, він же не повний – це стек, який дорівнює 30 – 70 блайндам. Варто врахувати, що побудувати оптимальну і при цьому виграшну тактику з таким стеком вкрай складно. Найчастіше парирувати в грі з таким показником вдається виключно професійним гравцям. У той же час, кожен професіонал просто не допустить, щоб показник його стека впав до даної позначки. Існує окремий вид стратегії, який носить назву «Стратегія середніх стеків», проте постійне ведення гри, не маючи повного стека, вважається непрофесіональним або поганим тоном в азартному світі.
  4. Короткий стек – в покері показник, що коливається від 10 до 25 блайндів. Найчастіше його власники вибирають агресивну тактику гри.
  5. Ультракороткий – стек, показник якого падає нижче 10. Зрозуміло, вибір ігрової стратегії в даному випадку обмежений, тому учасник змушений переходити в олл-ін одразу на першому ж етапі.

Що таке ефективний стек в покері, які його особливості?

Крім основної класифікації існує також поняття, як «ефективний стек». На його рахунок думка розділилася, деякі відносять цей вид до основних, інші вважають його імпровізацією. Позначає він величину найменшого стека, наявного у гравця, який претендує на виграш пота. Розраховується він індивідуально для пари учасників. Наприклад, якщо в грі залишилося два учасники, тоді ефективним буде вважатися стек, обсяг якого найменший.

Розрахунок саме ефективного стека дасть можливість гравцеві розробити стратегію на той випадок, якщо противник попрямує в олл-ін. Припустимо, що з першого кола торгів один з гравців володіє стеком в 100ББ, а другий – 200ББ, тоді саме різниця в 100 блайндів стане визначальною для ефективного стека. Для першого гравця не зміниться нічого, а ось другий буде усвідомлювати, що при виграші він отримає всього 100ББ, при цьому друга половина його стека зовсім не братиме участі в грі. Оптимальною тактикою для гравця зі стеком в 200ББ стане відмова від розіграшу і потрапляння на флоп.

Стратегія гри та розміри стека

Щоб наочно побачити, чому розмір стека має величезне значення, можна розглянути дві ситуації. Перша ситуація коли стек стає занадто маленьким і друга, коли він занадто великий:

  1. Припустимо, що кількість фішок знизилася до деякого рівня, тут гравець вже не зможе ефективно вести свою стратегію. Наприклад, всі фішки пішли на оплату блайндів. У цій ситуації, якщо гравець і отримає стартову хорошу руку для розіграшу, стек вже не буде дозволяти йому зібрати банк, який зможе окупити програш і привести до гарного прибутку.
  2. Друга ситуація, коли кількість фішок зросла до деякого рівня. Тут гравець не матиме можливості забезпечити ефективну стратегію, за якою він грав до цього моменту. До зростання стека він ризикував виключно встановленою кількістю фішок, після того як стек піднявся – показники ризику теж збільшилися. Якщо розіграш виявиться невдалим, за одну роздачу гравець може втратити велику кількість фішок, потім цю втрату буде складно відіграти, дотримуючись стратегії.

Не менш вагоме значення відіграє і стек в покері у противника. В ході гри на нього слід звертати увагу, особливо на початку, перед вибором столу. Якщо більшість ваших опонентів мають занадто маленькі стеки, логічно, що забезпечити собі хороший банк ви не зможете, навіть якщо будете грати проти них в ситуації, виграшній для себе.

Розмір стека і турнірний покер

Якщо вам уже доводилося брати участь в турнірах, ви знаєте, що стек – це певна кількість фішок, яка присвоюється при реєстрації. Особливість турніру в тому, що абсолютно кожен гравець має однаковий розмір стека. Звичайно, є винятки на кшталт турнірів з ребаями, в яких стек можна збільшити одразу після початку турніру або на певному етапі гри. Найбільш важливою відмінністю між кеш-грою і турніром є те, що фішки мають різну цінність. Якщо мова йде про кеш-стіл, то цінність не змінюється в процесі гри, чого не можна сказати про турніри, де вона змінюється регулярно. Професійні гравці в турнірному покері постійно оцінюють свій стек, визначаючись із подальшою участю. І в турнірі, і в кеш-грі від величини стека безпосередньо залежить подальша тактика. Тому, перш ніж реєструватися на певну подію, важливо завжди звертати увагу на правила, саме в них вказується розмір зі старту. Для деяких подій це може бути всього лише 500 фішок, а в інших – можливо і 10000.

Поширені запитання

Чи завжди розмір стека вимірюється блайндами?

Так, це варто усвідомити кожному новачку, який хоче долучитися до великого світу покеру, розмір вимірюється тільки блайндами, прийнятими за гральним столом.

Чи існують обмеження по стеку?

Більшість онлайн покер-румів має обмеження по доступній кількості фішок. Зазвичай цей ліміт не перевищує мінімум 10 ББ і максимум 100 ББ. Виходить, що у гравця завжди є право вибору: увійти в гру з коротким, великим або середнім стеком. Гра з глибокими стеками має додаткові умови.

Чи існують які-небудь психологічні прийоми, завдяки яким можна визначити розмір стека опонента у покері?

Ні для кого не секрет, що покер - це гра не тільки для людей зі стратегічним мисленням, але і для хороших психологів. Дійсно, практика показує, що гравці, які мають великі стеки, поводяться більш обережно з опонентами.

Чи існує можливість придбати фішки у ході гри?

Абсолютно в кожній кеш-грі доступна така можливість, тобто гравець може докупити фішки і доповнити ними свій стек. Однак варто пам'ятати, що така можливість є тільки під час перерви в роздачах. Дане правило підлягає максимально строгому дотриманню.

Чи існує можливість докупить фішки, якщо є необхідність їх скидання?

На практиці існують ситуації, коли фішки потрібно скидати. Найчастіше до такого методу звертаються, якщо показник фішок вашого стека в рази перевищив його первісний вигляд. Припустимо, у гру ви прийшли з фішками на суму $20, тобто стек буде повним і в якийсь момент гри у вас накопичилося вже $100. Саме в цей момент варто насторожитися. Не страшно якщо у вас накопичилося 100$, але при цьому у опонентів сума, як і раніше, $20, в такому розкладі ви залишаєтеся у виграші. Однак якщо у когось за столом стек змінився з розряду повного або взагалі став глибоким, тоді досвідчені гравці порадять перервати гру, і скинути зайві фішки.

Залишити відгук

Ваша оцінка: