Російський покер вважається одним з найцікавіших різновидів азартних карткових ігор. Суть полягає в тому, що учасник змагається не з іншими гравцями, а з круп’є. Погодьтеся, це пікантна фішка, яка тільки підігріває інтерес до гри. Що стосується колоди, то вона може бути як на 36, так і на 52 карти. Але останній варіант вважається більш поширеним, він часто використовується в професійних іграх.
Безпосередньо перед роздачою гравець повинен вирішити, на яких боксах він буде грати. Всього є до чотирьох коробок, причому роздача здійснюється переважно «втемну» за винятком перших двох. До речі, гравцям потрібно врахувати, що на другому боксі є анте, розмір якого не може бути вище ставки, зробленої на першому. Крім цього, у гравців є можливість поставити додатковий бет, бонусний, який буде в грі тільки в тому випадку, якщо людина отримає карту вище трійки. Зверніть увагу на таблички із зазначенням мінімальних параметрів анте і максимальних грошових сум, які можна зірвати з одного столу. Мінімальний бет, який гравець може поставити з математики російського покеру, дорівнює ціні найдешевшої фішки. При цьому максимальну грошову суму можна отримати як у вигляді бонусу, так і за основну гру. Однак їх суми будуть умовно рівні. Типовий російський покер з боксами прикрашений фігурками, кожна з яких має своє позначення:
В роздачі беруть участь п’ять карт на кожну коробку. При цьому той, хто роздає відкриває свою карту в останню чергу. Фішкою російського покеру є те, що гра починається з комбінації Т і К. Після роздачі і оцінки своїх можливостей, гравці можуть вибудувати стратегію наступним чином:
Тепер, коли ви знаєте, що таке російський покер і як проходить гра, переходимо до комбінацій та виплат. Коли покерист придбав шосту карту (або змінив перші п’ять), він може поставити ще раз або фолдити. До речі, перед бетом можлива страховка в російському покері. Вона потрібна для того, щоб запобігти відсутності гри у того, хто роздає. Зробити її можна безпосередньо перед грою або після покупки ставок. При цьому страховка можлива тільки в тому випадку, якщо у гравця комбінація карт не менше трійки, а її обсяг може перевищувати максимальну виплату за столом. Страховку можна розглядати, як спір на те, що дилер позбудеться гри. Страхувальні фішки кладуться в коробку із зображенням квадрата.
Якщо говорити про фінансові аспекти страховки, то гра може не прийти до дилера. Тоді страховка здійснюється на користь покериста у співвідношенні один-до-одного. Якщо той, хто роздає отримує схожу комбінацію з опонентом або нижче, то він може втратити страховку. Якщо дилеру пощастило і він отримав більш виграшну комбінацію, ніж покерист, страховку отримує останній. При мінімально допустимій за правилами комбінації (у вигляді Т і К), що знаходиться на руках у дилера, на кожному боксі обов’язково здійснюється розрахунок.
Виплати в російському покері представлені у вигляді таблиці.
Варіація | Виплата |
Роял-флеш | Сто до одного |
Стріт-флеш | П’ятдесят до одного |
Каре | Двадцять до одного |
Фул-хаус | Сім до одного |
Флеш | П’ять до одного |
Стріт | Чотири до одного |
Сет | Три до одного |
Дві пари | Два до одного |
Пара | Один до одного |
Туз та король | Один до одного |
Тепер, коли ви ознайомилися з таблицею виплат російського покеру, саме час перейти до комбінацій. Фішкою гри є факт можливості зібрати одночасно дві карткові варіації. Причому за правилами їх можна оплатити з виграшної таблиці. Таким чином, покерист отримує виграш за дві комбінації, якщо буде дотримуватися таких умов: одна з його варіацій повинна бути старша за дилерську, а друга мати хоча б одну карту, відмінну від першої. Врахуйте, що один покерист не може отримати більше двох варіацій за раз.
Існує величезна кількість тактик, підрахунків і прийомів, які приведуть вас до виграшу. Однак не всім можна вірити, адже більшість з них – припущення, які не приведуть вас до перемоги. Для того щоб прорахувати потенційну комбінацію, необхідно мислити точно і холодно. Але такий розрахунок приносить бажані результати тільки в тому випадку, якщо ви граєте з одним суперником. До речі, в процесі гри з декількома опонентами всі розрахунки можуть бути прирівняні до нуля, оскільки обмінюватися інформацією між гравцями заборонено правилами. Крім цього, не варто страхуватися і обмінюватися картами з суперниками, так як це лише ускладнює прорахунок виграшних стратегій.
Однак існує ряд правил, які вносять надійність в гру і роблять її більш виграшною. Наприклад, експерти радять сідати в російському покері якомога ближче до кінця столу. Таким чином, ви зможете бачити всі дії опонентів і навіть зазирнути в їхні карти. Плюс можна оцінити гральний потенціал за всіма ознаками.
Ще одне важливе правило – краще зробити обмін, ніж докуповувати шосту карту. Вартість цих дій рівна, але набагато вигідніше мати більше карт, щоб посилити свої позиції. Що стосується страховки, то комбінація її потребує тільки в тому випадку, якщо у вас сильна рука. В іншому випадку ви можете програти. До речі, прорахуйте заздалегідь страховку і потенційну грошову суму, яку ви можете отримати від гри.
Правила гри в російський покер передбачають розкриття карт після оголошення коллу. На цьому моменті гравці розкривають карти і оцінюють отримані комбінації. В даному випадку може бути два варіанти подій:
Друга ситуація вирішується найкращою комбінацією. Якщо у того, хто роздає карти вона більш виграшна, у розпорядження казино переходить увесь банк, що складається з внесків гравців. А якщо у гравця карти кращі, він отримує заздалегідь обумовлений обсяг колл-ставок.
В цілому, математика російського покеру і його правила прості, але в той же час розпалюють сильний азарт. Цим гра і приваблива. Особливо приємно, коли вона обіцяє виграш. Тому в процесі потрібно бути дуже уважним і ні в якому разі не розслаблятися. Всі учасники зобов’язані виробити свої ігрові стратегії, які принесуть перемогу. Але зробити це можна тільки з досвідом, коли прийде розуміння гри.
Важливо відзначити, що даний тип карткового дозвілля має подвійні комбінації (про які ми розповідали вище). Цю особливість теж можна повернути в позитивну сторону. Намагайтеся, щоб другий набір у вас складався з подвійних комбінацій. Він повинен включати не менше однієї карти, відмінної від карти з першого набору. При рівних поєднаннях починається кікерське зіставлення. Це загрожує відсутністю виграшу, адже кожен опонент залишається при своїх грошах. У гравця також є шанс придбати гру дилера. Для цього потрібно вкласти стільки, скільки він вніс в банк на початковій стадії гри. В результаті дилер витягне одну карту із загальної колоди і знову порівняє комбінації.