1. Головна »
 2. Покер »
 3. Рейз в покері: суть, різновиди та виграшні стратегії

Рейз в покері: суть, різновиди та виграшні стратегії

Рейз в покере

Рейз в покері являє собою нарощування ставки, яку зробив сусідній гравець. Дане рішення переважно практикується в процесі роздач. Збільшення необхідне для того, щоб створити значний банк для великого куша. Покеристи-новачки повинні ознайомитися зі специфікою цього терміна перед початком карткового турніру.

У яких випадках можна підвищувати ставки

Існує не так багато виграшних тактик в покері, якщо порівнювати з іншими іграми. Але фішкою цієї гри є можливість полоскотати нерви опонента, а покерний рейз зробить це якнайкраще. Він доцільний у процесі створення банку на роздачі, оскільки викликає сумніви у дилера або гравців, які підготували блайнди. Наводимо причини для підвищення ставок, якщо карти дозволяють:

 1. Зростання банку. Рейз дозволяє збільшити банк, особливо у разі відповідного нарощування ставки від противника. Ідеальна тактика – підвищувати поступово, щоб уникнути пасу суперника, який може злякатися вашої надмірної активності.
 2. Перемога банку. Запам’ятайте: у покері розмір рейза підвищувати і всіляко демонструвати, що у вас сильна рука, не варто, так як більшість противників спасує, особливо, якщо у них немає необхідних комбінацій. У цьому випадку банк можна забирати, не розкриваючись.
 3. Усунення опонентів. Якщо ви хочете вибити суперників, використовуйте цю тактику на префлопі проти блайндів (як великого, так і малого). Ще до відкриття флопа рейзу під силу зменшити обсяг гравців на роздачі.

Випадки, у яких доцільно оголосити рейз

Є ряд ситуацій, в яких варто оголосити рейз. Наводимо їх в таблиці.

Оупен Перше збільшення бета на префлопі по відношенню до блайндів і бет-ставки
Ізоляційна Для того щоб прибрати пару слабких суперників, можна підвищувати ставки після оголошення бета і рейза в покері.
Стіл Крадіжка блайндів через невигідність позиції, так як вони останніми потрапляють в гру. Швидше за все, стіл оголосить дилер, навіть без слабкої руки.
Рестіл Підвищення ставки з метою її захисту. Може бути і блефом, це досить працездатна тактика.
Сквіз Коли один гравець підвищує ставку, а інший коллірує, той, у кого позиція вигідніше, може оголосити наступне підвищення бета. Врахуйте, що сквізу загрожує кратне зростання бета.
Чек-рейз Чек, а потім різке збільшення бета з метою демонстрації сильної руки. Це ідеальне рішення проти слабких опонентів, навіть у разі блефу.

Які рейзи існують у покері

Обсяг збільшення бетів безпосередньо залежить від обраних лімітів і різновидів рейзів. Існує три види збільшення бетів:

 • з лімітом;
 • з пот-лімітом;
 • без ліміту.

У техаському покері рейзи мають ліміт, коли гравці перед початком гри обумовлюють розмір бетів в кожних торгах (тут не більше чотирьох). До початку роздачі обумовлюються не тільки ліміти, але і сума ставок на перших етапах турніру. Відзначимо, що ліміти істотно впливають на характер роздачі і стратегію опонентів, оскільки розігруватись будуть зовсім інші карткові варіації. Тому існує думка, що лімітній і безлімітній грі потрібно навчатися в різних порядках, а від майстерності в одному виді залежить успіх в іншому (що абсолютно невірно).

Підвищення з пот-лімітом відрізняється тим, що максимальне зростання ставки не повинно бути більше суми банку (враховуючи ставки гравців). При цьому після підвищення бет може зрівнятися з наявними потом, плюс до нього додається збільшений в два рази обсяг останнього підвищення. Наприклад, мінімальний розмір рейзу в покері від першого гравця становить 6 доларів (при блайндах 3 і 1,5 долара). Тоді інший покерист його зрівняє. Виходить, що банк дорівнює 16,5 доларів (1,5 + 3 + 6 + 6), а рейз пот-обмеженням дорівнює 34,5 долари (16,5 + 3 * 6). Обмеження не особливо посилені, тому гравці можуть безбоязно робити великі ставки за таким столом.

У покері рейз без лімітів дозволяє зупинитися на будь-якому обсязі ставки, в тому числі і необмеженій. При цьому стек можна подвоїти у будь-який момент, але є високий шанс позбутися фішок.

Відзначимо, що в лімітному варіанті кількість рішень строго обумовлена, а в безлімітному найважливішим є регулювання розмірів бетів і банку, щоб зробити розіграш вигіднішим.

Рейз в офлайн-покері

Коли ви граєте онлайн, рейз в покері можна зробити в спеціальному віконці, вказавши бажану грошову суму. В офлайн-грі підвищувати ставки потрібно за особливими правилами. Розповімо про них докладніше.

Рейз в режимі офлайнової гри потрібно робити тільки по черзі. Кожен гравець озвучує свої наміри, а коли черга доходить до вас, ви маєте право збільшувати ставку. Кричати про це заздалегідь не варто (і провокувати інших покеристів теж), оскільки тоді дилер має всі підстави вказати вам на двері. Коли настає ваша черга, озвучуйте суму і викладайте фішки на стіл. При цьому гравець цілком здатний зробити ставку без слів, не інформуючи нікого про кількість фішок. Щоб поставити свій рейз, перенесіть фішки за межі кола. Не бійтеся ставити одразу всю суму, а не частково. Врахуйте, що дилер рахує виключно один рух. Ваш хід виконаний, коли ви відпускаєте фішку.

Як використовувати рейз, щоб виграти

Рейз в покері допомагає досягти різних цілей. Наприклад, при сильній руці потрібно вибрати такий розмір підвищення ставки, щоб отримати прибуток від колліруючого противника. І навпаки – при блефі ви можете вибити противника великою ставкою, якщо у нього недостатньо сильна рука. Існує кілька виграшних стратегій, кожна з яких має свої особливості:

 1. Банк виграє до шоудауна. Найчастіше до рейзу вдаються, щоб забрати банк на ранніх стадіях, не чекаючи розкриття. Це доцільно при відкритті дропа з сильною рукою. Таким чином, ви можете спровокувати суперника скинути дро-руки.
 2. Зниження кількості опонентів. Рейз дозволяє позбутися інших покеристів, які не проти взяти участь в роздачі. На префлопі його можна зробити при наявності сильної руки, щоб на постфлопі помірятися силами наодинці з крутим суперником.
 3. Ставка на ціну. Банк зростає після кожного вкладу, тому найкраще рейзити на велью, якщо у вас сильна рука. Гарантією послужить стовідсотковий зрив банку, а рейз тільки допоможе його збільшити. Але підвищувати ставки потрібно акуратно, щоб опонент не сфолдив. Навчені досвідом гравці іноді не ставлять на флоп навмисно, щоб опонент зібрав будь-які карти, або вони чекають, що той буде блефувати.
 4. Стіл блайндів. Красти їх можна з рейзами в покері, коли займаєте пізню позицію. Але для цього від попередніх опонентів не може бути ніяких ставок. Така тактика дозволяє бути краще противника, так як ви будете грати постійно з постфлопу, нехай і якийсь блайнд заколлить.
 5. Блеф. Практикувати його можна не у всіх випадках. Дочекайтеся туза або трьох одномасних карт. Для того щоб на ваш рейз стовідсотково сфолдили, вам знадобиться туз або флеш.

Поширені запитання

Який рейз буде найбільш грамотним?

Постарайтеся вибити усі роздачі у суперників, не демонструючи своїх карт. Тільки так ви введете опонентів в оману, адже вони не будуть знати, що ви граєте на підвищення. Однак врахуйте, що незабаром суперники зрозуміють ваш стиль гри і будуть намагатися аналізувати поведінку.

Постарайтеся вибити усі роздачі у суперників, не демонструючи своїх карт. Тільки так ви введете опонентів в оману, адже вони не будуть знати, що ви граєте на підвищення. Однак врахуйте, що незабаром суперники зрозуміють ваш стиль гри і будуть намагатися аналізувати поведінку.

Якщо у вас середня рука, не варто навіть намагатися робити рейз в покері проти кількох суперників. На рівері проти одного або двох супротивників можна спробувати зіграти по-крупному, якщо у вас сильна комбінація карт.

Яка стратегія при рейзах найбільш ефективна?

Агресивна, так як вона передбачає часті підвищення ставок.

Що потрібно для успішного проведення чек-рейзу?

Необхідно ясно розуміти текстури дошки, актуальні тенденції гри, діапазони опонентів. Погодьтеся, неприємно ж буде отримати у відповідь чек від противника, якщо у вас сильні карти?

Залишити відгук

Ваша оцінка: