1. Головна »
  2. Покер »
  3. Розписний покер: історія, сутність та основні правила

Розписний покер: історія, сутність та основні правила

Расписной покер

Розписний покер мав шалений успіх в радянські роки. Назва походить із стилю ведення обліку гри: всі дані фіксуються в таблиці, там же підраховуються очки. Розповімо про правила гри в розписний покер докладніше.

Історія карткової гри

Улюблений радянськими чоловіками вид дозвілля бере відлік ще з п’ятдесятих років минулого століття. Відзначимо, що він нічим не схожий на класичний покер. Існує думка, що своєю появою цей різновид зобов’язаний апендауну – англійському преферансу. За радянських часів він був шалено популярним і навіть масовим. У кожному дворі проходили чемпіонати, на яких збиралися любителі гри. При цьому навіть високі чини не цуралися зіграти в розписний покер. З роками інтерес падав, тому гра забулася. Причому цілком незаслужено, адже вона дуже цікава! Однак останнім часом карткова гра знову повертає свої позиції. Причому продовжувати стару традицію можна не тільки в альтанці у дворі з колегами, але і в онлайн-режимі.

Покер розписний: правила

Грати в нього не особливо складно, можна навчитися з першого разу. Для карткового турніру вам знадобиться колода на тридцять шість чи п’ятдесят чотири карти. У першому випадку джокером буде пікова сімка, а в другому – стандартні джокери. Що стосується гравців, то брати участь повинна парна кількість людей – від двох до десяти. Але врахуйте, що двом людям грати не особливо цікаво. Оптимальний варіант – шість чоловік. Перед грою треба розібратися, як будуть розкладатися карти, розписати всі в таблицю і визначити козир. Правила гри в розписний покер припускають неухильне використання таблиці, туди заносяться всі результати. Її можна роздрукувати або намалювати вручну. У таблиці є головна колонка, де записуються партії, а також колонки для фіксації замовлень і отриманих балів.

Першу, хто роздає карти, людину визначає жереб. Покеристи турніру витягають карти і з’ясовують, хто буде здавати (це людина, якій дісталася максимально велика карта). Надалі місця розподіляються по черзі. З першого разу всім дістається по карті, потім – по дві, три і далі. Максимально гравець може отримати дев’ять карт, але важливу роль відіграє кількість граючих. Коли обсяг отриманих на руки карт досягає максимуму, при кожній наступній здачі він зменшується на одну штуку. На цьому основний раунд гри завершується, починаються спеціальні етапи.

Правила розписного покеру передбачають кругову витрату карт справа наліво. Фінальна карта завжди буде за тим, хто їх роздає. Залишок колоди кладуть на стіл, зверху них – козир. Якщо в ролі козиря випадає джокер, це буде безкозирка – гра, в якій немає козиря, тобто буде більше можливостей для покеристів. Коли вся колода розійдеться серед граючих, вони починають замовляти «взятки». Пальма першості дістається людині, що знаходиться по ліву руку від того, хто здає. У кожного покериста є можливість замовляти хоч нуль, хоч дев’ять взяток (але не більше, ніж обсяг виданих карт). Спасувати – не вигідна позиція для того, хто роздає карти. Справа в тому, що він робить замовлення останнім, тому у нього немає права вибору – тому, хто здає, доведеться замовити стільки «взяток», щоб в сумі із взятками від інших гравців вони не становили такий обсяг карт, який бере участь в роздачі. Наприклад, якщо вас в турнірі шестеро і роздали по чотири карти, покерист може замовити тільки по дві взятки. Правила гри розписного покеру в поточній ситуації не дозволяють дилеру спасувати, йому доведеться замовити мінімально одну «взятку». Таким чином, гра стає азартною, адже в будь-якому випадку у когось буде недостача, а у когось – перебір. Тому в грі практично не використовується правило, коли дилер не може робити замовлення, не звертаючи уваги на вибір своїх опонентів.

У фіналі, коли всі визначились зі своїми очікуваннями, можна починати картковий турнір. Той, хто знаходиться зліва від того, хто роздає повинен викласти будь-яку дрібну карту (яку він вважає непотрібною), а інші учасники повинні викинути поверх карту аналогічної масті (ранг при цьому не важливий, головне, щоб масть була одна). При відсутності такої масті, вони повинні використовувати козир. Через брак козирів викидається будь-яка дрібна карта, в якій покерист не має потреби. Обманювати не можна, оскільки якщо цей факт розкриється, обманщик отримає штраф (його визначають самі гравці). У цій ситуації потрібно тверезо міркувати і намагатися викидати карти так, щоб забрати замовлений обсяг взяток. У іншому випадку ви отримаєте менше очок. Правила гри в покер розписний дозволяють дивитися у взятки, а можуть і забороняти (ці питання необхідно обговорювати перед стартом турніру).

Джокер дає масу переваг. Якщо покеристу вигідно, він має право почати гру, скинувши джокер, і запропонувавши всім викинути максимальний козир, який у них на руках. Гравцям шахраювати не можна і доведеться дійсно позбутися від старших козирних мастей. Коли козирів взагалі немає, вони викидають будь-яку карту, в якій немає потреби. Дана взятка буде належати тільки джокеру. Зазвичай до такого кроку вдаються в кінці з метою забрати взятку, якого не вистачає, або на початку, щоб задати хід гри. Наприклад, у гравця з джокером є великі козирі. Тоді він може вибити джокером козирні карти у інших учасників, а потім зайти зі своїх козирів, щоб зібрати необхідну для його замовлення кількість взяток. Також він може замовити скинути не тільки козирі, але і будь-яку іншу масть (наприклад, по старшим пікам). Якщо у гравців немає замовленої масті, правила розписного покеру зобов’язують їх викинути козирі. Бувають ситуації, коли замовлення набрані, але є зайві карти. Тоді гравець може сказати скинути іншим учасникам молодші карти. Взятка тоді закріплюється за покеристом, у якого викладений козир або найбільша карта із тих, що лежать на столі. Побити козирі може будь-хто, причому навіть дрібною картою.

По завершенню першої частини турніру (основного) починаються найцікавіші раунди. Наводимо їх в таблиці.

Раунд Сутність гри
Темна Цікавий цей раунд тим, що карти роздаються наосліп. Якщо в першому турі учасники дивляться в свої карти, продумують шанси і роблять замовлення, то в цьому раунді їм доводиться робити ставки навмання. І сподіватися на везіння.
Золота Найвигідніший раунд, оскільки взятки тут замовляти не потрібно: все, що твоє – зараховується. Можна не продумувати стратегії, а просто намагатися взяти якомога більше взяток.
Мізер Протилежний попередньому раунд. У ньому теж не потрібно робити замовлення, але ви повинні взяти мінімальний обсяг взяток. Кожна дає вам штраф, а бали при цьому за правилами розписного покеру віднімаються.
Безкозирка Звичайна роздача, тільки без козиря. Тут все вирішує щасливчик, якому метнули джокера, адже саме він задає хід гри.
Лобова Використовується не у всіх іграх, за бажанням учасників за столом. При роздачі демонструється козир. Кожен гравець показує свою карту іншим учасникам, при цьому сам її не бачить. Взятки кожен покерист вибирає виходячи з того, що знає карти опонента, але не свої. Тобто, він не може оцінити власні можливості.

За правилами гри в розписний покер перемога закріплюється за учасником, який набирає найбільше балів. Якщо говорити про звичайні роздачі, очки підраховуються наступним шляхом:

  • одна взятка (яку покерист замовив і отримав) – десять очок;
  • при взятті більшої кількості взяток, ніж потрібно, кожна взятка знецінюється до одного очка;
  • при замовленні і виконанні пасу покерист отримує п’ять балів;
  • якщо гравець недобрав обраних взяток, він втрачає за кожну втрачену з них десять очок.

Як бачите, логіка проста – потрібно просто раціонально розраховувати свої сили і намагатися брати стільки взяток, скільки замовляєш. Якщо говорити про спеціальні раунди, очки в них подвоюються або навіть потроюються. При лобовій, наприклад, усі взятки оцінюються в 50 балів. Також можна зробити свою штрафну систему. Наприклад, якщо гравець, у якого є на руках масть, що викладається, вирішив піти на хитрість і почати з козирів, щоб відбити взятки, на нього накладається штраф.

Переваги джокера

Правила гри в покер розписний мають широкий спектр переваг для джокера. Покерист може заходити в такий спосіб:

  • за старшою козирною картою (покеристи зобов’язані викласти найбільший козир, який у них є);
  • за будь-якою старшою картою.

Також відзначимо, що гравець здатний побити будь-який козир джокером (таким чином зазвичай підставляють противника, щоб той не добрав) і забрати взятку. Інший варіант: він може скидати дрібні непотрібні масті, видаючи їх за джокер. Відзначимо, що правила гри розписного покеру не впливають на джокер, якби людина походила по козирям або конкретній масті. Ця карта просто дає свої привілеї.

Які існують типи карткового дозвілля

Цю гру можна розділити на два різновиди, дивлячись яка колода розігрується. Тобто, ви можете зіграти з 36 або 54 картами. Плюс існують деякі специфічні типи. Грають в них рідко, багато про них навіть не чули. Розповімо про них докладніше.

  1. З круговими козирями. На кожній роздачі визначається масть, яка застосовується в ролі козирної. Всі вони використовуються по порядку, а козирем стане та, яка йде за тою, що відкриває роздачу. У турнірах не можна змушувати гравців викинути старші козирні карти, маніпулюючи при цьому джокером. Цей різновид вважається максимально азартним, так як невдачі у ньому є нещасливою випадковістю, адже завжди є можливість зірвати пару-трійку взяток.
  2. Грузинський. У цьому розписному покері правила свої і вони особливі. Грати може не більше шести осіб. Для чотирьох опонентів максимальна роздача становить вісім карт, а для шести – шість. Поступово обсяг карт зменшується на одну. Джокер тут використовується стандартно. А ось очки підраховуються особливим чином. Наприклад, за взятку ви отримуєте додатково п’ятдесят балів. А якщо вам не вдалося добрати або ви перебрали, взятка оцінюється всього в десять балів. Пас гарантує гравцеві отримання п’ятдесяти балів. Штрафи за шахрайство теж є. Визначаються вони в індивідуальному порядку.

Поширені запитання

Правила гри розписного покеру від звичайного відрізняються лише наявністю таблиці?

Ні, це зовсім інша гра, схожа на преферанс. Тут є свої правила і на блефі тут не можна виграти - тільки холодний розрахунок та удача.

Яку стратегію використовувати для виграшу у розписному покері?

Намагайтеся тверезо оцінювати свої карти і грамотно діяти. Замовляйте таку кількість взяток, щоб обов'язково їх взяти. Вже краще нехай буде перебір, ніж недобір. Але при цьому ви можете позбутися від непотрібних взяток, грамотно розподіляючи послідовність викиду карт. Наприклад, якщо ви замовили одну взятку на темній, а у вас хороші карти, намагайтеся викидати козирі під чужі, більш сильні козирі. На золотій дійте по нарощуванню: від більш дрібних до великих карт. Таким чином, вам вдасться взяти більше.

Як обрати систему підрахунку очок? В Інтернеті занадто багато різновидів.

Вам не потрібно діяти відповідно до якихось особливих правил, у вас таки не турнір світової величини. Вибирайте будь-яку зручну для вас систему, в неї ж можна вносити корективи за власним бажанням.

Як вгадати із взятками, щоб завжди бути у плюсі?

Завжди вгадувати просто нереально. Можна дотримуватися стратегії малої кількості ставок, щоб не ризикувати. А можна ризикнути і виграти, якщо фарт буде на боці того, хто грає. В азартних іграх зазвичай виграють люди, які не бояться ризикувати. Якщо ви будете раціонально мислити, то не програєте усе. Ви заробите, але не зірвете великий куш.

Чи можна махлювати?

Почнемо з того, що в такій грі немає блефу, тобто вам просто нема на чому зшахраювати. Так, можна не викидати старші козирні карти, коли перший гравець віддає такий наказ. І можна приберегти козирі до фіналу і викидати дрібні карти, щоб зібрати більше взяток. Але якщо ви граєте з уважними покеристами (що найімовірніше), ваші шахрайські дії тільки обійдуться вам в копієчку. У кращому випадку ви отримаєте штраф, в гіршому - просто вилетите з турнірів назавжди.

Залишити відгук

Ваша оцінка: