Пуш в покері – сленгова назва прийому олл-ін. Цей термін означає, що гравець робить ставку в розмірі всього свого стеку. Відповідно, якщо гравець у покер програє цю ставку, він позбавляється всіх фішок, які у нього були. Прийом використовується для того, щоб змусити суперників скинути карти. У перекладі з англійської «пушити» – це «штовхати». Мова йде не про чинення тиску на опонентів, а про те, що гравець «штовхає» («пушить») свої фішки в центр столу.
У слова «пушити» є ще одне значення. Йдеться про процес, коли дилер віддає переможцеві зароблені ним фішки.
Говорячи про те, що таке пуш в покері, потрібно враховувати цілі, які переслідує гравець. Якщо людина бере участь в турнірі, то, програвши всі фішки, вона втратить можливість продовжувати боротьбу далі. Отже, перед олл-іном потрібно обов’язково зважити всі «за» і «проти». При грамотній стратегії можна досягти наступних результатів:
Іноді пуш в покері рятує в тих ситуаціях, коли у гравця на руках погані карти. Блефуючи, можна змусити суперників скинути карти у фолд.
Пуш в покері застосовують не тільки при незначному стеку. Якщо в учасника гри досить значна кількість фішок, він може почати йти в олл-ін заради крадіжки блайндів – стілінгу. Досить агресивна стратегія, що дозволяє отримати непогану надбавку до стеку.
У різних видах гри – різні правила:
У покері пуш-фолд часто застосовується в турнірній грі. Мова про ті випадки, коли у гравця залишається мінімальна кількість фішок, і він не здатний вести затяжну гру. У SnG-турнірах стадія пуш-фолд настає, коли у людини залишається менше 12 великих блайндів.
Відповідно, гравцю потрібно будь-яким способом економити фішки. Стратегія пуш-фолд дозволяє досягти цієї мети за рахунок виключення непотрібних рейзів і коллів.
При наявності перспективної руки досвідчений гравець йде ва-банк (пушить), а при слабких картах надає перевагу тому, щоб піти в пас.
При використанні стратегії пуш-фолд потрібно чітко знати, які карти скидати, а з якими можна піти ва-банк. Відповідь на це питання допоможуть знайти таблиці Неша. Видатний математик, лауреат Нобелівської премії, ніколи не захоплювався покером, але саме він створив практично бездоганну модель рівноваги.
Рівновага Неша в покері – це ситуація, в якій зміна стратегії одного з гравців не може підвищити його шанс перемогти при незмінності тактики опонентів. Отже, якщо всі учасники гратимуть з урахуванням рекомендацій таблиці, то на довгій дистанції змагання завжди буде йти в нуль. У таблиці вказано, які карти підходять для олл-іну, які для коллу цього ва-банку, а з якими гра і зовсім не піде. Дані наводяться з урахуванням стеку гравця.
Діапазони рівноваги Неша актуальні для гри в МТТ, Sit & Go і турнірах Spin & Go.
Наприклад, при стеках в 10 великих блайндів пуш Неша рекомендується виконувати з такими руками:
Звичайно, стратегія гри залежить від дій опонента. Відточити свою майстерність можна за допомогою спеціального програмного забезпечення, що моделює подібні ситуації, наприклад, SNGWizard і ICMIZER.
Open push – це прийом, коли людина входить в гру пушем, тобто здійснює олл-ін на префлопі. Як правило, така стратегія використовується на пізніх стадіях турнірів. Вона оптимальна для гравців з короткими стеками.
Олл-ін здійснюється автоматично, якщо гравець продовжує бій зі стеком, рівним ББ або менше. При цьому гравець повинен перебувати в позиції малого або великого блайнда.
Так, подібна ситуація цілком можлива. Переможцем в цьому бою стає гравець з найсоліднішою комбінацією. Якщо щасливчиків кілька, призи діляться між гравцями.
У таких турнірах доведеться покластись виключно на свою вдачу. Результат гри не залежить від вашої тактики, адже учасники йдуть ва-банк під час кожної роздачі.
Досвідчені любителі покеру часто йдуть ва-банк на бабблі – безпосередньо перед призовою зоною. Мета – домогтися виходу з гри кількох опонентів і швидше стати володарем виграшу. Пушити на бабблі рекомендується тільки гравцям з великими стеками.
Оптимальний варіант – останнє місце за столом. Така позиція дозволяє аналізувати дії суперників і при необхідності змінювати тактику.
Інші назви стратегії пуш у покері: | ва-банк, all-in, олл-ін, «кинути оленя» |
Чарти рук (таблиці) для пушу: | Independent Chip Model, таблиця Неша |
Ва-банк в безлімітній грі: | доступний на будь-якій стадії |
Ва-банк у лімітному покері: | відбувається автоматично або якщо стек зрівнявся із розміром ставки |
Коли тактика найбільш ефективна? | При малій кількості учасників |
Пуш в онлайн-покері | Активується при натисканні кнопки All-in або зі збільшенням ставки до максимуму вручну |