1. Головна »
 2. Покер »
 3. Пуш у покері: сутність, правила, таблиці

Пуш у покері: сутність, правила, таблиці

Покер - роял-флеш

Пуш в покері – сленгова назва прийому олл-ін. Цей термін означає, що гравець робить ставку в розмірі всього свого стеку. Відповідно, якщо гравець у покер програє цю ставку, він позбавляється всіх фішок, які у нього були. Прийом використовується для того, щоб змусити суперників скинути карти. У перекладі з англійської «пушити» – це «штовхати». Мова йде не про чинення тиску на опонентів, а про те, що гравець «штовхає» («пушить») свої фішки в центр столу.

У слова «пушити» є ще одне значення. Йдеться про процес, коли дилер віддає переможцеві зароблені ним фішки.

Переваги пуша в покері

Говорячи про те, що таке пуш в покері, потрібно враховувати цілі, які переслідує гравець. Якщо людина бере участь в турнірі, то, програвши всі фішки, вона втратить можливість продовжувати боротьбу далі. Отже, перед олл-іном потрібно обов’язково зважити всі «за» і «проти». При грамотній стратегії можна досягти наступних результатів:

 • Підвищити фолд-актівіті суперників. Чим вища ваша ставка, тим більша ймовірність того, що опоненти підуть на фолд. Іншими словами, суперники просто скинуть карти і припинять участь в даному розіграші банку. Прийом не спрацює, якщо стек опонентів значно перевищує ваш власний.
 • Обмежити свободу дії опонентів. Якщо ви підете ва-банк, то практично не залишите вибору своїм суперникам. Їм доведеться або коллірувати ваш бет і порівняти карти під час розкриття, або відразу ж скинути карти в пас.

Іноді пуш в покері рятує в тих ситуаціях, коли у гравця на руках погані карти. Блефуючи, можна змусити суперників скинути карти у фолд.

 

Пуш в покері застосовують не тільки при незначному стеку. Якщо в учасника гри досить значна кількість фішок, він може почати йти в олл-ін заради крадіжки блайндів – стілінгу. Досить агресивна стратегія, що дозволяє отримати непогану надбавку до стеку.

Коли можна пушити?

У різних видах гри – різні правила:

 • Безлімітний холдем. Дозволяється пушити на всіх етапах змагання, і стадія префлопу – не виняток.
 • Лімітний холдем. Передбачені серйозні обмеження. Дозволяється пушити тоді, коли ваш стек відповідає величині ставки або на одній з вулиць ваш рейз або колл стає олл-іном.
 • All in Shootout. Це спеціальний турнір, створений для цінителів стратегії ва-банк. При кожній роздачі всі учасники гри автоматично йдуть ва-банк, і в кінцевому підсумку визначається щасливчик.

Що таке пуш-фолд?

У покері пуш-фолд часто застосовується в турнірній грі. Мова про ті випадки, коли у гравця залишається мінімальна кількість фішок, і він не здатний вести затяжну гру. У SnG-турнірах стадія пуш-фолд настає, коли у людини залишається менше 12 великих блайндів.

Відповідно, гравцю потрібно будь-яким способом економити фішки. Стратегія пуш-фолд дозволяє досягти цієї мети за рахунок виключення непотрібних рейзів і коллів.

При наявності перспективної руки досвідчений гравець йде ва-банк (пушить), а при слабких картах надає перевагу тому, щоб піти в пас.

Пуш по Нешу: що це таке?

При використанні стратегії пуш-фолд потрібно чітко знати, які карти скидати, а з якими можна піти ва-банк. Відповідь на це питання допоможуть знайти таблиці Неша. Видатний математик, лауреат Нобелівської премії, ніколи не захоплювався покером, але саме він створив практично бездоганну модель рівноваги.

Рівновага Неша в покері – це ситуація, в якій зміна стратегії одного з гравців не може підвищити його шанс перемогти при незмінності тактики опонентів. Отже, якщо всі учасники гратимуть з урахуванням рекомендацій таблиці, то на довгій дистанції змагання завжди буде йти в нуль. У таблиці вказано, які карти підходять для олл-іну, які для коллу цього ва-банку, а з якими гра і зовсім не піде. Дані наводяться з урахуванням стеку гравця.

Діапазони рівноваги Неша актуальні для гри в МТТ, Sit & Go і турнірах Spin & Go.

Наприклад, при стеках в 10 великих блайндів пуш Неша рекомендується виконувати з такими руками:

 • всі пари;
 • всі A, K, Q однієї масті і майже всі одномасні валети;
 • всі різнокольорові K та A;
 • всі конектори однієї масті.

Звичайно, стратегія гри залежить від дій опонента. Відточити свою майстерність можна за допомогою спеціального програмного забезпечення, що моделює подібні ситуації, наприклад, SNGWizard і ICMIZER.

Поняття open push в покері

Open push – це прийом, коли людина входить в гру пушем, тобто здійснює олл-ін на префлопі. Як правило, така стратегія використовується на пізніх стадіях турнірів. Вона оптимальна для гравців з короткими стеками.

Відповіді на часто поширені питання

Що таке автоматичний олл-ін?

Олл-ін здійснюється автоматично, якщо гравець продовжує бій зі стеком, рівним ББ або менше. При цьому гравець повинен перебувати в позиції малого або великого блайнда.

Чи буває так, що всі гравці пушать за одним столом?

Так, подібна ситуація цілком можлива. Переможцем в цьому бою стає гравець з найсоліднішою комбінацією. Якщо щасливчиків кілька, призи діляться між гравцями.

Як перемогти у турнірі All in Shootout?

У таких турнірах доведеться покластись виключно на свою вдачу. Результат гри не залежить від вашої тактики, адже учасники йдуть ва-банк під час кожної роздачі.

Що значить пушити на бабблі?

Досвідчені любителі покеру часто йдуть ва-банк на бабблі – безпосередньо перед призовою зоною. Мета – домогтися виходу з гри кількох опонентів і швидше стати володарем виграшу. Пушити на бабблі рекомендується тільки гравцям з великими стеками.

Яка позиція найбільш вигідна для олл-ін?

Оптимальний варіант – останнє місце за столом. Така позиція дозволяє аналізувати дії суперників і при необхідності змінювати тактику.

Інші назви стратегії пуш у покері: ва-банк, all-in, олл-ін, «кинути оленя»
Чарти рук (таблиці) для пушу: Independent Chip Model, таблиця Неша
Ва-банк в безлімітній грі: доступний на будь-якій стадії
Ва-банк у лімітному покері: відбувається автоматично або якщо стек зрівнявся із розміром ставки
Коли тактика найбільш ефективна? При малій кількості учасників
Пуш в онлайн-покері Активується при натисканні кнопки All-in або зі збільшенням ставки до максимуму вручну

 

Залишити відгук

Ваша оцінка: