1. Головна »
 2. Покер »
 3. Покер із джокером: правила та комбінації

Покер із джокером: правила та комбінації

Джокер в покере

Покер з джокером – це рідкісне явище, яке спостерігається тільки в тих іграх, де геймер грає проти дилера. Він не має номіналу або масті, на ньому просто великими буквами зображено напис «JOKER», а також присутній символ блазня. В даному випадку в покер грають за допомогою 54 карт, дві з яких і є джокерами.

Що таке покер с джокером і для чого він потрібен?

У стандартній грі в покер з використанням джокерів налічується 53 або 54 карти. Не завжди в іграх задіюється відразу два джокера, деякі припускають наявність лише однієї додаткової картки. Покер з джокерами має нестандартні правила, так як додаткові карти в грі надають їй якоїсь родзинки і гостроти.

У грі найчастіше використовують два джокера: кольоровий і чорно-білий. Кольоровий джокер має більше повноважень, ніж чорно-білий. Його завдання – посилити руку гравця. Джокер немає номіналу, але здатний замінити будь-яку карту, підлаштовуючись під необхідну масть і ранг. Наприклад, якщо на руках у геймера присутній відразу джокер і туз, то в грі можна вважати, що у гравця є відразу два туза. Джокер в покері є тільки в американських різновидах, де гравець грає проти дилера. Основні характеристики покеру наведені в таблиці:

Кількість карт в покері 52 + Joker
Кількість джокерів 1 або 2
Вид карти джокера Зображення блазня та надпис Joker
Кількість карт для розкладу 5
Кількість гравців Від 2-х осіб
Тривалість гри До переможної комбінації

Правила гри в покер з джокером

Традиційні види покеру не використовують джокер в грі, вони присутні тільки в двох різновидах: американський покер або покер з джокером. Обидва види вимагають дотримання правил гри, які завжди контролюються дилерами. Особливості такі:

 • покер з джокером. Всім учасникам разом з дилером роздається по 5 карт, крайня карта дилера відкривається на столі. Геймери запитують карти до того моменту, поки хтось з учасників не складе високу комбінацію. Гравці можуть замінити будь-яку карту за допомогою джокера, але в даному випадку потрібно запам’ятати, що комбінація з чистих номіналів буде вище, ніж комбінація, де один ранг замінює джокер. Наприклад, якщо один гравець склав флеш з 5 номіналів, які мають одну масть, а другий представляє такий же флеш, але вже з 4-х і одного джокера, виграш буде безпосередньо за першим гравцем;
 • американський покер. Тут головним суперником для геймера є безпосередньо дилер. Спочатку геймери за столом роблять стандартну мінімальну ставку на гру і отримують по 5 карт. Дилеру також видається 5 карт, остання з яких викладається на стіл у відкритому вигляді. Аналізуючи особисту комбінацію карт, гравці приймають рішення перервати гру або підвищити свою ставку. При випаданні джокера в особистій розкладці, гравець зможе замінити їм будь-яку карту, якої не вистачає для формування високої виграшної комбінації.

Покер джокер пропонує переважно стандартні правила для гри, і дозволяє гравцям швидко орієнтуватися в тому, коли і як його правильно використовувати. Не завжди його наявність говорить про сприятливий перебіг і закінчення гри.

Комбінації в покері з джокером

Покер з джокерами має ті ж правила в підрахунку комбінацій, що і класичний покер. Всі карти поділені на номінали, і вимагають формування виграшних комбінацій не тільки за своїм рангом, але і по мастям. Основні джокер покер комбінації в грі:

 • стріт-флеш – 5 номіналів однієї масті, які йдуть по порядку;
 • п’ятірка – 4 зображення одного номіналу в поєднанні з джокером;
 • стандартний роял-флеш – комбінації з 5 номіналів по порядку: туз, король, дама, валет і 10. У даній комбінації наявність джокера не враховується, він не може замінити дані номінали;
 • стріт – 5 карт від більшого номіналу до меншого, які мають одну масть;
 • дві пари – пари, які мають однакові переваги (2 валета і 2 дами, 2 десятки і 2 туза) і т.д .;
 • фул-хауз – 3 зображення, що мають один ранг, і 2 окремі карти, також рівних за номіналом. Наприклад, 3 валета і 2 десятки;
 • трійка – три пари, які мають один номінал.

Всі комбінації американського покеру, крім роял-флеш, можуть замінюватися картою з джокером, формуючи необхідну комбінацію. Вважається, що гравець, у якого на руках є джокер, найчастіше автоматично стає переможцем. Перед грою і роздачою карти обов’язково перемішуються дилером, тому ніякої підтасовки бути не може.

Як грати за стратегіями?

Ігри в покер з джокером користуються великою популярністю серед любителів азартних ігор, і приваблюють своїми доступними правилами і азартною атмосферою. За рахунок наявності у грі одразу двох джокерів, необхідно розробити особисту стратегію гри і підрахунків аутів. В даному випадку математичні складові трохи змінюються. Існує кілька підказок для вироблення стратегії, на які необхідно звернути увагу:

 • важливо визначити, скільки суперників налічується у грі. Чим більше гравців, тим частіше джокер потраплятиме до когось в руки. Наприклад, якщо в грі тільки 2 учасники, то шанс отримати джокер мізерно малий. А ось при грі з 5-6-ма противниками, він може випадати практично при кожній роздачі, і про це потрібно пам’ятати;
 • використовувати джокер необхідно тільки для тих карт, які дійсно можуть принести перемогу в грі. Не потрібно при першій же роздачі намагатися замінити номінали нижчого рангу за допомогою джокера. Набагато розумніше попросити додаткову роздачу і далі вже зорієнтуватися по ходу;
 • при грі онлайн необхідно користуватися такою функцією, як Аналіз. По даній таблиці можна подивитися коефіцієнти ймовірностей, залежно від розташування номіналів на руках.

Новачкам буде непросто на перших етапах орієнтуватися у всіх комбінаціях і грамотно використовувати масть блазня. Наведені вище стратегії і підказки допоможуть швидше зорієнтуватися і прийняти правильне рішення. Перед початком покеру з джокерами геймер повинен визначитися з розмірами ставки, які обумовлюються з усіма учасниками на столі або мають стандартний мінімальний характер. Зменшувати або підвищувати ставку за наявності хорошого розкладу самостійно не можна. На один хід в режимі онлайн використовується від 1 до 5 монет.

Поширені запитання

Чи використовується джокері у класичному покері?

Ні, наявність джокера можна побачити тільки в американському покері. На одну колоду карт розраховано 2 джокера, в деяких різновидах може використовуватися тільки один.

Як часто випадає джокер?

Частота випадання безпосередньо залежить від кількості гравців за столом. Якщо грає тільки 2-3 геймера, то ймовірність випадання при першому ж розкладі мінімальна. При наявності за столом 5-7 гравців, джокер буде випадати на руки набагато частіше.

Коли краще використовувати джокер?

Замінювати інші номінали потрібно тільки в тому випадку, якщо на руках дійсно присутня необхідна комбінація з високими показниками. Орієнтуватися треба на стандартні правила формування комбінацій.

Скільки карт використовується в покері з джокерами?

Колода складається з 53 або 54 карт, залежно від кількості джокерів, які будуть задіяні в процесі.

Залишити відгук

Ваша оцінка: