1. Головна »
 2. Покер »
 3. Флеш-рояль — легендарна переможна комбінація

Флеш-рояль — легендарна переможна комбінація

Роял флеш

Флеш-рояль вважається неймовірною удачею, адже отримати його навіть дуже досвідченому гравцеві досить складно. Скласти flush royal хоча б раз за всю свою кар’єру мріють багато постійних учасників карткових боїв. Для комбінації необхідно неймовірне терпіння, адже покеристу потрібно довести гру до розкриття карт. А це не просто, коли у тебе на руках набір, що забезпечує перемогу в 100% випадків.

Що таке флеш-рояль?

Флеш-рояль – це комбінація з 5-ти одномасних карт. Набір повинен включати послідовність від 10 до A. Відповідно до теорії покеру, дана комбінація не має характерних особливостей. Незважаючи на це, роял-флеш виділяють серед інших значущих поєднань карт.

Справа в тому, що будь-яка комбінація програє нижчим і виграє тим, що знаходяться вище. І тільки флеш-рояль в покері не підкоряється цьому правилу. Вважається, що це найсильніший набір серед усіх можливих, хоча, по суті, royal flush навіть не відноситься до самостійних комбінацій, а є одним з варіантів straight flush. Оскільки даний випадок передбачає набір з п’яти старших карт, він вважається найважливішим флешем. У російськомовному середовищі назва розкладу вимовляється трохи інакше, ніж того вимагають правила транскрипції («флаш-роял»), проте можна зустріти і таке формулювання. Ще цю комбінацію називають «королівська масть», що є прямим перекладом з англійської.

Що потрібно знати про флеш-рояль?

Значимість (по старшинству) 1
Склад комбінації 10, J, Q, K, A
Математична ймовірність послідовного збору за всю гру 1 до 31 000
Шанси випадання у відеопокері 1 до 383 484
Шанс випадання з першої руки 1 до 649 740
Ймовірність отримання двох карт, необхідних для комбінації з першої руки 24% (кожна 4 роздача)

Флеш-рояль у найбільш популярних різновидах покеру

Виходячи з того, що в даній комбінації варіативність практично відсутня, ймовірність зібрати флеш-рояль дуже мала. Наприклад, у холдемі або семикартковому стаді, якщо оцінювати з математичної точки зору, видно, що королівська масть складається приблизно один раз за 31 000 роздач карт. Якщо перевести це у відсоткове співвідношення, то вийде лише 0,00323%. На шанси впливає наявність джокера в колоді. «Чистий», зібраний без цієї спеціальної карти, royal flush має більш високу цінність. Якщо ж в грі беруть участь два джокера, то набір, де один з них замінює відсутню позицію, вважається слабше, ніж складений без нього. Тобто, чистий флеш-рояль, б’є той, що був доповнений «жартівником». Це правило діє також і для онлайн-платформ. На прикладі статистики актуальної для найбільш популярних різновидів покеру можна простежити, які шанси зібрати флеш-рояль у гравців.

Texas Hold’em

У техаської варіації гри ймовірність зібрати флеш-рояль залежить від наявності потрібних карт на старті:

 • коли дві карти, необхідні для комбінації приходять ще з роздачі – шанси зібрати набір на флопі прирівнюються до 0,0008%;
 • отримати одразу чотири карти практично неможливо, але якщо вдасться зібрати їх на самому початку гри, шанси доповнити розклад на терні зростають до 2%, а на рівері – до 4%;
 • якщо на терні до флеш-рояля не вистачає тільки однієї карти, то з 2% ймовірністю гравець може зловити потрібну фігуру на рівері.

Draw poker

У порівнянні з попереднім прикладом, шанси зібрати флеш-рояль в дро-покері у гравців трохи вище:

 • в ситуаціях, де доводиться збирати комбінацію з нуля, ймовірність найменша – 0,00015%;
 • дві необхідні карти, отримані з першої роздачі, підвищують ймовірність – 0,0008%; відповідно три відповідні карти – 0,05%;
 • обмін однієї карти обіцяє підвищення шансів до цілих 2%.

Omaha

У цій грі шанс флеш-рояль зібрати наступний:

 • при отриманні чотирьох карт безпосередньо з роздачі шанс зібрати королівську масть на флопі становить 0,002%;
 • також 4 карти на початку – 2% можливість добрати необхідну на терні і приблизно 4,5% на рівері;
 • наявність двох карт після роздачі дає менший шанс – 0,001%;
 • якщо в процесі гри вдалося добрати хоча б 4 фігури, залишається ще 2%-й шанс зібрати відсутню карту.

Чи існують стратегії розіграшу?

Бажання зібрати сильну комбінацію з’являється у більшості гравців, як тільки вони бачать в своїй колоді хоча б дві необхідні карти. Ймовірність успіху невелика, але не хочеться здаватись, якщо на руках вже є, скажімо, каре тузів. Досвід гравців показує, що діють вони по-різному, в залежності від ситуації. Одні ведуть себе агресивно і йдуть напролом, інші ж вважають за краще скористатись тактикою вичікування. У даному випадку багато залежить від ряду факторів:

 • досвіду гравця;
 • карт на руках;
 • поведінки інших опонентів за столом.

Особливо важливий останній пункт – якщо у когось із супротивників є одна з найвищих комбінацій, при непоганому розкладі шанси отримати більше, зібравши в покер флеш-рояль, відчутно зростають. Деякі досвідчені гравці відзначають важливість розміру ставки у випадках, коли з’являється можливість заволодіти бажаною комбінацією. Наприклад, низька сума може викликати у опонентів підозри, особливо якщо на флопі випадають три карти однієї масті. Висока ж ставка відлякує суперників, і вони, ймовірно, з меншим ентузіазмом будуть поповнювати банк. Будь-які спроби маніпулювати опонентами для підвищення ставок виправдані тільки в тих випадках, коли положення гравця було хорошим вже з першої роздачі. Наприклад, якщо він одразу отримав на руки хоча б дві позиції для комбінації флеш-рояля. При цьому відвертий блеф все ще може бути дуже швидко розкритий. Тільки терпіння і досвід дозволяють розраховувати на великі виграші.

Чим більше партій буде розіграно, тим вища ймовірність, що покерист одразу розпізнає потенційний шанс на удачу, грамотно розпорядиться своїми картами і зможе зібрати, нарешті, бажаний флеш-рояль. У будь-якому випадку важливо пам’ятати головне правило: при будь-якому розкладі не видавати власний стан справ противнику, злякавши суперників, які бажають підняти ставки.

Поширені запитання

Чи можуть декілька гравців зібрати флеш-рояль одночасно?

Звичайно, але ймовірність того, що на столі буде одразу 4 комбінації різних мастей вкрай мала.

Чи варто прагнути зібрати такий набір?

Статистика показує, що без наявності хоча б 2 карт з першої руки шансів на удачу немає. Якщо ж гравцеві пощастило, спробувати удачу можна.

Чи будуть відрізнятись шанси при грі онлайн?

Ні, автоматична роздача карт навпаки гарантує рівні умови для всіх гравців.

Чи можна програти з флеш-роялем?

Ні, це виключено, незалежно від положення інших гравців.

Залишити відгук

Ваша оцінка: