1. Головна »
  2. Покер »
  3. Недобудовані покерні руки: флеш-дро та стріт-дро

Недобудовані покерні руки: флеш-дро та стріт-дро

Недостроенные руки в покере

Виграшні карткові варіації в покері рідко зустрічаються на флопі. Однак в деяких випадках можна чітко простежити можливість їх формування на наступних роздачах. Тому покерному гравцю потрібно навчитися прораховувати ймовірність так, щоб торгуватися і далі тільки при високій ймовірності виграшу. Неповноцінні комбінації називають дро (стріт-дро і флеш-дро), і ми пояснимо, що це таке.

Які існують типи недобудованих комбінацій

Справжній покерний спеціаліст повинен знати не тільки визначення цих комбінацій, але і розуміти їх реальну перспективу, щоб грамотно торгуватися. Недобудовані руки мають різну перспективність, адже залежно від залишку в колоді можна добудувати комбінацію або програти. Виходячи від обсягу аутів, можна розділити всі комбінації недобудованих рук наступним шляхом:

  1. Бекдорні. В цьому випадку гравець має потребу у двох картах, щоб зібрати бажану комбінацію із стріт-дро. Ймовірність виграшу при цьому дорівнює всього відсотку, при цьому аути тут не підраховуються. Розіграші таких рук можливі тільки при мізерно малій ставці суперника проти банку або якщо у вас є відповідна для торгів комбінація. У таких випадках сила руки трохи зростає.
  2. Слабкі. Тут всього чотири аути, а ймовірність збільшення – досить мала. Розігрувати карти в цьому варіанті можна тільки при високих можливостях банку і низькій ставці на торгах з боку суперника. Але в цьому випадку у флеш-дро є приємний бонус – додаткові шанси на успіх для гравця з готовою комбінацією пари або сету. Слабкими можна вважати такі дро, в яких скласти виграшну комбінацію допоможе внутрішня карта. До них відносять недобудовані стрейти без десяток.
  3. Середні. Вони виникають при наявності від шести до дев’яти аутів в гральній колоді, необхідних для бажаної комбінації. Сюди відносять всі флеші без одного ауту, плюс стрейт без замикаючих карт. Подібні стріт-дро вважаються перспективними, але лише за умови, що у банку високі шанси. Гравцям-початківцям потрібно бути обережними при розігруванні таких неповноцінних комбінацій без урахування ставки опонента, так як це груба помилка.
  4. Сильні. При таких розкладах у гравця є всі шанси скласти флеш та стріт. Кількість аутів при цьому серйозно зростає – до 14 штук. Переможну комбінацію в таких варіантах скласти цілком реально, а ставки на це перевищують 60%. Нерідко шанси банку порівнюють ставки з опонентом в цій ситуації.
  5. Монстр. Тут має бути не менше 15 аутів, щоб ви могли одразу викласти флеш і стрейт. Така комбінація вважається найсильнішою (роял-флеш дро), а ймовірність виграшу перевищує 60%. Експерти радять гравцям з подібними комбінаціями розігрувати їх якомога агресивніше і не боятися, оскільки розіграш точно буде вигідним.

Що таке флеш-дро та як його розіграти

Отже, флеш-дро – це комбінація, при якій вам бракує лише однієї карти до флеша. Виходить, що у гравця на руках чотири одномасні карти або майже флеш. У покері флеш-дро бувають як серед молодших, так і серед середніх, старших карт.

Як розігрувати флеш-дро:

  1. Пасивно. Спробувати отримати практично за безцінь карти рівера і терну, а потім добрати необхідні у суперника. Але врахуйте, що три карти єдиної масті лякають інших гравців, тому будьте обережні при розіграші.
  2. Агресивно. Тут важливо продемонструвати опонентові готову руку і збільшити розмір банку, який вам дістанеться при флеші.

Що таке стріт-дро

Двосторонній стріт-дро – це комбінація, в якій бракує однієї карти до виграшної. Виходить, що у гравця на руках чотири карти, при додаванні до яких і вийде необхідна варіація карт.

У покері стріт-дро можна розігрувати аналогічно попередньому випадку – агресивно і пасивно. При агресивному методі ставки потрібно ростити одразу ж на флопі, щоб вселити супернику думку, що ви на коні. Навіть якщо в процесі гри ви не зможете зібрати потрібну комбінацію, умілий блеф дозволить вам виграти. Мінус такого підходу полягає в тому, що у суперників може скластися більш вдала комбінація, і вони скинуть її, а ваш неповноцінний стріт залишить вас без грошей. Порада: аналізуйте суперників перед початком гри і вивчайте заздалегідь мову жестів.

При пасивній грі ви не зірвете такий куш, як при агресивній, але вона менш ризикована. За своїм бажанням можете навіть не збільшувати ставки. А якщо вам пощастило, що суперники теж грають пасивно, у вас взагалі з’явиться можливість отримати необхідні для збору комбінації зі стріт-дро і флеш-дро карти.

Як розраховується розіграш при недобудованих руках

Для того щоб отримати перемогу при недобудованих руках, важливо вміти чітко прораховувати всі ймовірності залежно від аутів. У таблиці представлені комбінації та кількість аутів при них, необхідні для перемоги.

Комбінація Кількість аутів для виграшу
Одностороннє стріт-дро 4
Двостороннє стріт-дро 8
Флеш-дро 9
2 оверкарти 6
1 овер карта 3

Поширені запитання

Який шанс зібрати флеш-дро?

Отримати його можна вже на другому раунді (в принципі, і повноцінний флеш можна зібрати на той час). Однак дро зібрати в рази простіше і майже в 10 разів швидше імовірніше.

Чи у всіх випадках варто розігрувати флеш-дро?

Ні, іноді краще скинути карти. Наприклад, якщо у противника занадто високі ставки. Ви повинні дивитися не тільки в свої карти, а й думати, що в руках у опонента.

Що таке дабл-беллі-бастер?

Це різновид стріт-дро, при якому у вас немає готової комбінації чотирьох карт, але при цьому у вас є по дві групи карт (гатшот). Перевага такого розкладу полягає в досконалому маскуванні. Противнику практично нереально буде зробити вам стріт, тому в разі вдалої варіації карт ви зможете зірвати куш.

Чи є сенс у використанні блефу при стріт-дро?

Якщо в грі бере участь не більше трьох осіб (включаючи вас) і ви ходите першим, можна вдатися до напівблефу. Таким чином, ви зможете отримати більшу вигоду, ніж, якщо спробуєте отримати безкоштовну карту. Напівблеф доцільно застосовувати і при малому стеку, і при малій кількості аутів (до дев'яти штук). І не забувайте при цьому ставити 50% банку.

Залишити відгук

Ваша оцінка: