1. Головна »
 2. Покер »
 3. Блайнди у покері: структура та різновиди

Блайнди у покері: структура та різновиди

Блайнды в покере

Блайнди в покері – це внесок, який гравець робить прямо перед роздачою. Така ставка дозволяє створити банк у всіх карткових розподілах. Подібні внески існують практично в усіх різновидах покеру. Їх призначення – стимулювання торгів і жаги до перемоги. Без блайндів гравці без роздумів скидали б карти, як тільки відчували, що отримана комбінація не принесе виграшу. У цьому випадку гра була б стомлюючою та довгою. А блайнди вносять в покерний турнір продуманість і цікавість.

Різновиди блайндів

Блайнд в покері виступає у вигляді примусової ставки з боку гравців. Це пояснюється тим, що у ставок існує велика кількість лімітів: від копійчаних вкладень до тисячних. Тому всі підрахунки в партії проводяться в блайндах, а не в грошах. Умовно всі внески ділять на малий і великий блайнд в покері:

 1. Малий блайнд є найменшою сумою з двох необхідних, які учасники роблять наосліп. Дилер визначає, коли гравець в покер буде ставити наосліп. Якщо говорити про те, хто ставить малий блайнд, то ним буде людина, яка сидить зліва від дилера. Кожна наступна роздача супроводжується пересуванням фішки по тій же траєкторії від одного гравця до іншого. Виходить, що в цій схемі всі гравці стають дилерами по черзі. При цьому розмір ставки визначається ігровим лімітом і не перевищує 50% від великого блайнда. Наприклад, якщо ліміт столу складає 90 доларів, ставка буде дорівнювати 45 доларам.
 2. Великий блайнд є найбільшою із сліпих ставок, можливих в картковій грі. У покері великий блайнд дістається людині відповідно до дилерської позиції. Він йде одразу ж за малим. Система має на увазі, що кожен учасник при такому розкладі не раз займе позицію дилера і поставить як малу, так і велику ставку. У великого блайнда завжди є ліміт, що дорівнює двом малим. Гравець, який займає позицію зліва від того, хто зробив великий блайнд, має можливість підняти всі ставки, тобто оголосити страдл.

Тепер, коли ви знаєте, що таке малий і великий блайнд, розглянемо турнірну таблицю для них.

Рівень Малий блайнд
1 10
2 20
3 30
4 50
5 100
6 200
7 400
8 800

 

Рівень Великий блайнд
1 20
2 40
3 60
4 100
5 200
6 400
7 800
8 1600

Що таке анте

У картковій грі є й інші ставки вимушеного характеру, наприклад, анте (здійснюється ще до роздачі карт). Оголошує її кожен учасник за столом по порядку. Ця ставка має малий розмір, а її мета полягає в пожвавленні гри. Без анте партія була б затягнутою, оскільки учасники, які постійно скидають карти, залишилися б без грошей і змушені були б торгуватися. У деяких видах покеру анте не відноситься до вимушених ставок. Наприклад, в тих варіаціях, де є блайнди в покері. А ось в такому виді, як «Омаха» блайнд служить каталізатором, який пришвидшує процес. Крім цього подібні ігри можна назвати жвавими, оскільки учасники частіше торгуються, нарощуючи банк при кожній роздачі.

Очікування у покері великого блайнду

Фанати онлайн-гри неодноразово зустрічалися з написами, які пропонують очікувати або поставити на великий блайнд. Рішення гравця визначає момент вступу в партію. В іншому випадку новий гравець буде робити ставки без черги, наосліп. Відзначимо, що блайнди в покері безупинно зростають. В онлайн-грі ставка збільшується кожні 10 хвилин, а в офлайн-режимі гра протікає трохи інакше: внески здійснюються не частіше одного разу на годину. Справа в тому, що реальна роздача займає більше часу, ніж віртуальна.

Що таке крадіжка блайндів

Так, блайнди в покері можна красти. Такі нечесні дії відбуваються на фінальних стадіях турніру. На цьому етапі внески виростають до максимальної точки, в справу вступає блеф. Тому деякі гравці, які сумніваються в своїх картах, просто скидають їх і залишають гру.

Крадіжка зазвичай виконується після того, коли всі учасники скинули карти і в справі залишилися лише блайнди. Тоді ставки піднімаються і можливе легке отримання виграшу. Малі блайнди в покері на початку гри – не привід йти на ризик і злодійство. Краще робити це на фінальній стадії турніру, коли ставки неабияк виросли. При цьому не забувайте враховувати психологічні особливості людей за столом: проти тих, хто чекає кращої позиції можна сміливо блефувати, а з агресивними гравцями потрібно бути особливо уважними.

Швидкість збільшення ставок у турнірі

Від швидкості збільшення обов’язкових ставок залежить динаміка гри. Існують наступні класичні структури нарощування ставок:

 • повільна (ставки піднімають мінімум раз в 12 хвилин);
 • звичайна (ставки піднімають раз в 10 хвилин);
 • турбо (раз в 5 хвилин);
 • гіпер-турбо (раз в 2 хвилини).

Досвідчені гравці з легкістю визначать відповідну структуру і візьмуть участь в необхідних турнірах. На пізніх етапах змагань обсяг малих і великих блайндів в покері орієнтує гравців на пуш-фолд: чим коротше стек, тим більше рук відправиться в олл-ін.

Популярні помилки гравців-початківців

Блайнди для гравців, що тільки починають грати, часто представляють складність. Для початку потрібно поповнити банк до отримання карт, а потім відіграти роздачу. Наведемо найпопулярніші помилки початківців:

 1. Використання занадто широких діапазонів (після внесення половини стандартної ставки не потрібно сподіватися на хороші пот-одси, адже грати без ініціативи і потрібної позиції складно).
 2. Великі блайнди в покері змушують новачків часто переоцінювати важливість уже вкладених коштів і широко відповідати на опен-рейзи.
 3. Недостатня увага гравця до теорії і розбору завдань. Опонентам потрібно задавати реальні спектри і рахувати одси.

Поширені запитання

Як вигідніше заходити в пот на блайнди у покері?

Найчастіше це роблять зі спекулятивними діями: тузами, низькими парами. Такі стартери можуть дограти навіть без позиції.

Чому блайнд називають сліпою ставкою?

Тому що гравці в покер не бачать свої карти, поки не внесуть в банк необхідну суму.

Чи існує якийсь ризик в блайндах?

Так, причому сама несприятлива ситуація у гравця, який сидить зліва від дилера. Він може втратити гроші, до того ж, рішення йому доведеться приймати без можливості відкриття флопа та аналізу суперників.

Блайнди у турнірному покері відрізняються чимось від кеша?

Так. У турнірній грі розмір блайндів в покері стає дедалі більше. Через це гравці змушені активніше боротися за фішки і вибивати суперників. При цьому анте буде рости з кожним наступним рівнем.

Залишити відгук

Ваша оцінка: