1. Головна »
 2. Гемблинг »
 3. Історія виникнення карткових ігор

Історія виникнення карткових ігор

Карты

Кожна людина хоч раз у житті грала в карткові ігри, при цьому це могло відбуватись як в ігрових закладах, так і просто в будинку з компанією. Але ніхто, напевно, не замислювався про те, коли з’явилися карти, в якій країні вони вперше стали популярними і стали поширюватися по всьому світу. Сьогодні існують різні цікаві карткові ігри, які мають індивідуальні правила, певні вимоги до гравців і свої особливості проведення. Історія їх виникнення датується XII століттям, вперше карти були знайдені на території Китаю та Азії.

Екскурсія до історії карт та карткових ігор

Найперші згадки про карткові ігри пов’язані з Китаєм і Азією, де вперше на столах з’явилися продовгуваті карти у вигляді смужок з різними зображеннями. В Індії найперші карти були круглими, зробленими з цупкого паперу, на який наносилися різні символи. В Європі карткові ігри на двох з’явилися тільки в 1367 році, раніше про них ніхто не знав. Але з моменту появи вони швидко стали популярними в усіх європейських містах, і активно використовувалися гравцями. Практично одразу стали актуальними карткові ігри на гроші, так як саме цей факт привертав увагу геймерів і спонукав до того, щоб більш детально ознайомитися з можливими варіантами ігор для азартного проведення часу.

У далекій історії популярні карткові ігри також поділялися на азартні та комерційні, і обидва різновиди користувалися популярністю. Комерційні гри на перших етапах розвитку використовувалися найчастіше, тому що вони не припускали обов’язкової наявності інтелектуальних здібностей, дозволяли грати інтуїтивно. А ось азартні ігри, як наприклад, бура або блекджек, вимагали більшої уваги і концентрації, так як на кону стояли особисті гроші.

Карткові ігри на двох або в компанії поступово набували популярності в кожній країні окремо. У таблиці наведемо інформацію по датах, згідно з якими можна визначити, в який приблизно час карткові ігри з’явилися в тій чи іншій країні.

Європа Кінець XVII століття
Росія XIX століття
Франція XVII століття
Україна XIX століття
Китай XVII століття
Корея XVII століття

Розвиток карткових ігор у Європі

Карткові ігри на двох та ігри на гроші активно поширювалися по всьому світу і не обійшли стороною і Європу. Нашестя карткових ігор припадає на XVI століття, саме в цей час карти були допущеними для відкритого використання у дворі, як на гроші, так і заради цікавості. На той час карти стали предметом імпорту, на них активно заробляли кошти. В 1649 карти посилено почали переслідуватись, з метою повного викорінення з країни і заборони на поширення ігор. Проте це тривало недовго, і вже в 1667 році жадібність до грошей і бажання заробляти на іграх стали сильніші.

З початку XVIII століття попит на карти в Європі значно збільшився, а з 1716 року вони почали експортуватися в різні країни. Наприклад, на ті часи в Росію вже було завезено 2873 дюжини колод. До 1761 року карти практично були легалізовані. Поступово з’являються чіткі правила карткових ігор, які практикуються і по сьогоднішній день. Незважаючи на зміну самих карт, на вдосконалення їх зовнішнього вигляду і матеріалу, з якого вони виготовлялися, правила ігор залишаються незмінними та такими, як були раніше.

 

Популярні карткові ігри з тих часів

Як тільки інформація про виникнення гральних карт і карткових ігор поширилася не тільки по Європі, але і по всьому світу, почали активно створювати ігри, які користуються попитом і сьогодні. До таких можна віднести:

 • дурень;
 • покер;
 • пасьянс;
 • віст;
 • бридж;
 • блекджек;
 • п’ятниця;
 • тисяча та інші.

Цікаві ігри в карти активно набирали популярність серед любителів азартних ігор і навіть сьогодні є добре відомими у всьому світі. З покоління в покоління передаються правила карткових ігор, які, незважаючи на плин часу, не змінюються. Точної інформації про те, яка конкретно гра першою з’явилася серед азартних ігор, немає. Всі вони характеризуються своїми особливостями, відрізняються кількістю використовуваних гральних карт, розташуванням їх на столі і багатьма іншими нюансами.

У наш час популярними є карткові ігри саме в онлайн режимі, які мають точно такі ж правила і вимоги для гравців. В даному випадку не потрібно шукати компанію для гри, вона відбувається з віртуальними дилерами. Правила карткових ігор при грі на комп’ютері також залишаються незмінними.

Історія розвитку гральних карт та їх різновиди

Першими в історії з’явилися безпосередньо гральні карти, після виникнення яких почали придумувати їм гідне застосування. Всі карти зібрані в колоди, мають індивідуальне позначення номіналу і масті. Першими з’явилися карткові ігри на двох, у процесі яких використовували різну кількість карт із різних колод. Розглянемо їх різновиди:

 • французька колода складається з 52 карт. З неї можна “видаляти” карти і формувати вже звичну для нас стандартну колоду на 36 карт;
 • іспанська, італійська та португальська колода складається з 40 карт, в ній немає номіналів 2-8, також немає джокерів;
 • німецька колода має 32 карти. У ній немає стандартних для нас мастей, на зміну їм приходять листя, серця, жолуді і бубонці;
 • швейцарська колода складається з 36 карт, незважаючи на те, що зображення на картах запозичені з Німеччини;
 • китайська колода складається з 128 карт. На картах присутні зображення з 16 фігур, які пофарбовані в 4 кольори: жовтий, зелений, червоний, білий. У наш час дані карти втратили свою цінність, вони більше не використовуються.

Раніше в популярних карткових іграх використовували всі перераховані вище колоди, в даний момент нам властиво використовувати переважно французьку колоду, з якої можна формувати 36 карт. Зображення на них також стандартні, і по сьогоднішній день їх ніяк не оновлюють та не доповнюють. Орієнтуватися в таких картах нескладно.

Як раніше грали в карти в Україні?

Цікаві ігри в карти з далекого зарубіжжя не обійшли стороною і Україну, в якій вони також набирали активну популярність. Азартні ігри досить тривалий час існували під забороною держави, але це не заважало їм удосконалюватися, розвиватися і збільшувати свою популярність. Варто відзначити, що раніше любителі азартних ігор знаходили таємні місця для зборів. На той момент виділяли всього два місця: Купецькі збори і Дворянський клуб. Саме тут проводили свій вільний час гравці в карти, граючи вже за власний кошт.

Таке приховане існування грального бізнесу існувало недовго, вже через кілька років, а саме в 1895 році, було створено місце, в якому відкрито збиралися любителі азартних ігор. Незважаючи на те, що проіснувало воно також недовго, цей заклад зміг зібрати і об’єднати сотні однодумців, які знали все про популярні карткові ігри і з цікавістю проводили своє дозвілля.

Наземні гральні заклади для ігор в карти почали створюватися ще задовго до того, як з’явилися перші онлайн ігрові автомати. Вони існують і сьогодні, і користуються не меншою популярністю серед любителів азарту. Правила карткових ігор, придуманих ще за часів давнього Китаю та Індії, залишаються незмінними. Ніякі корективи або поправки для зручності гри в них не вносяться. Сьогодні продовжують користуватися попитом усі стародавні карткові ігри, як наприклад блекджек, покер, бакара, пасьянс.

Какая карточная игра самая лучшая?
Блэкджек
0%
Покер
100%
Пасьянс
0%
Бридж
0%
Дурак
0%
Баккара
0%
Другое
0%
Проголосовало: 1

Поширені запитання

В якій країні зародились карткові ігри?

Існує історичне припущення, що карткові ігри зародилися в XII столітті в Китаї та Азії. З тих пір, протягом століття, інформація про гру активно поширювалася по всьому світу і дійшла до України.

Які карткові ігри є популярними сьогодні?

Популярність таких карткових ігор, як бакара, блекджек, віст, покер та ін. «збереглась» і до сьогоднішнього дня. У них залишилися колишні правила і вимоги до гравців.

Як у сучасному світі можна грати в карти?

Крім стандартних наземних гральних закладів, сьогодні існують сотні онлайн платформ. На них може грати кожен повнолітній гравець, не потребуючи наявності реального суперника.

Як відбувався розвиток гральних карт?

Перші гральні карти були круглими або мали вигляд тонких смужок. Зображення і символи на них були найрізноманітніші. У наш час використовуються тільки стандартні карти з колодою на 52 або 36 карт, які дійшли до нас із Франції.

Залишити відгук

Ваша оцінка: